17. augusta 2007

Slovenky bez problémov zdolali Maďarky

Slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré sa pripravujú na dodatkovú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2007 v Taliansku, si v piatkovom prvom stretnutí na Pannonia Cup-e v maďarskom Györi ...

GYÖR 17. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré sa pripravujú na dodatkovú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2007 v Taliansku, si v piatkovom prvom stretnutí na Pannonia Cup-e v maďarskom Györi bez väčších problémov poradili s domácim výberom 73:55 (41:21). Po prvý raz sa zverenkyne trénera Vladimíra Karnaya ujali vedenia v 5. min po dvoch presných trestných hodoch Láskovej (6:4) a od tohto momentu mali duel jednoznačne vo svojich rukách. Do konca prvej štvrtiny zvýšili svoje vedenie na 18:10 a v druhej desaťminútovke pridali niekoľko pekných akcií, vďaka ktorým narástol rozdiel v skóre tesne pred veľkou prestávkou až na úctyhodných dvadsaťdva bodov (41:19). Do šatní sa nakoniec šlo za stavu 41:21, Slovenky lepšie riešili jednotlivé herné situácie a výrazne lepšie si počínali aj v defenzíve. Vstup do tretej štvrtiny vyšiel lepšie Maďarkám, no Slovenky vedené dvojicou Žirková - Jurčenková, si udržiavali vysoký náskok. Tretiu časť hry prehrali 14:16, no v závere poslednej desaťminútovky zapli naplno a tesne pred koncom viedli opäť o 22 bodov (71:49). Samotná koncovka však vyšla domácim, ktoré skorigovali na lepšie vyzerajúci rozdiel 18 bodov - 55:73.

V druhom dueli na turnaji sa Slovenky predstavia v sobotu o 15.00 h proti výberu Turecka.

Maďarsko - Slovensko 55:73 (10:18, 11:23, 16:14, 18:18)
Najviac bodov Maďarska: Béresová 14, Ujhelyiová 8
Zostava a body SR: Žirková 16, Jurčenková 14, Jalčová 9, Lásková 4, Luptáková 0 (Michulková 11, Kupčíková 10, Kováčová 4, Borovičková 5, Oravcová, Ivanová a Vyňuchalová)
TH: 18/10 - 23/19, fauly: 22 - 17, trojky: 10/3 - 10/2, 150 divákov

Ivan Benninghaus (vedúci družstva SR) : "Tak ako v tom stredajšom neoficiálnom stretnutí, opäť sa ukázalo, že sme urobili veľký krok dopredu v obrane. Na palubovke pôsobia hráčky koncentrovane a dobre si preberajú súperky. Teraz sme navyše lepšie ubránili domácu Béresovú. Pod oboma košmi hrala kvalitne Jurčenková, tradične nezaostala ani Žirková. Príkladne ale bojuje celý kolektív, čo nám ukazuje, že sme na dobrej ceste."