04. apríla 2009

Slovenky na úvod zdolali Nórsko

Slovenská ženská hokejová reprezentácia začala svoje účinkovanie na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta v rakúskom Grazi víťazstvo, v sobotu popoludní zdolali zverenky Miroslava Karafiáta Nórsko ...

GRAZ 4. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská ženská hokejová reprezentácia začala svoje účinkovanie na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta v rakúskom Grazi víťazstvo, v sobotu popoludní zdolali zverenky Miroslava Karafiáta Nórsko hladko 9:4. Slovenky odohrali výbornú prvú tretinu, v ktorej sa po strelách Pravlíkovej a Veličkovej ujali vedenia. V 26. min ich poslala Kapustová do trojgólového vedenia, Nórky ešte do konca druhej dvadsaťminútovky duel dvoma presnými zásahmi zdramatizovali. Slovenky však v rozpätí 265 sekúnd medzi 46. až 50. minútou strelili päť gólov a definitívne rozhodli o svojom prvom víťazstve. "Bol to veľmi náročný a vyrovnaný zápas, ešte na začiatku tretej tretiny sme viedli 4:3. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, oba tímy mali dostatok šancí. Vyšla nám päťminútovka v tretej tretine, v ktorej sme dali góly a ušli súperkám. Sme šťastní, že sa nám prvý zápas vydaril. Dnes sa darilo najmä druhému útoku, ktorý dal šesť gólov. Každý zápas je však iný, keby sme hrali zajtra, mohlo to dopadnúť inak," povedal pre agentúru SITA tréner ženskej hokejovej reprezentácie SR Miroslav Karafiát.

Ďalším súperom slovenských hokejistiek v Grazi bude v pondelok 6. apríla od 17.00 h Česko.

Výsledok - I. divízia MS žien v hokeji v Grazi:

Slovensko - Nórsko 9:4 (2:0, 1:2, 6:2)

Góly: 15. Pravlíková (Veličková, Karafiátová), 18. Veličková (Kapustová, Babiaková), 26. Kapustová (Pravlíková), 44. Veličková (Moravčíková), 46. Pravlíková (Veličková, Babiaková), 47. Čulíková (Bobonyová), 48. Jurčová (Džurňáková), 49. Kapustová (Karafiátová), 50. Jurčová (Karafiátová) - 31. Dalenová, 36. Sletbaková, 45. Harmensová, 51. Carlssonová
Vylúčené: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Michaudová (Švajč.) - Björkmanová (Švéd.), Pennanenová (Fín.), 247 divákov

Zostava SR: Tomčíková - Országhová, Vargová, Babiaková, Karafiátová, Raková, Matejová - Moravčíková, Jurčová, Džurňáková - Kapustová, Veličková, Pravlíková - Bobonyová, Čulíková, Celárová - Čupková, Herichová, Danková