28. novembra 2017

Slovenské hádzanárky prehrali s Islandom aj v Trenčíne 25:27

Na archívnej snímke slovenské hádzanárky.

Na archívnej snímke slovenské hádzanárky. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trenčín 28. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali v utorňajšom prípravnom stretnutí v Trenčíne s reprezentantkami Islandu 25:27. Neoplatili im tak prehru z pondelňajšieho prvého vzájomného duelu, v ktorom taktiež inkasovali o dva góly viac ako dali (26:28).

Zverenkyne českého trénera Dušana Poloza v tomto prípravnom bloku odohrali už piaty duel. Po remíze 30:30 a prehre 24:26 v Srbsku, v piatok v Bratislave čelili Nemkám, s ktorými prehrali o jediný gól 22:23.

výsledok:

Slovensko - Island 25:27 (10:10)

Domáce hráčky sa chceli severankám odplatiť za pondelňajšiu prehru a tak do duelu aj nastúpili. V úvodnom polčase to však bola veľmi vyrovnaná partia a tímy išli do šatní za vyrovnaného stavu 10:10. Island si krátko po začiatku druhej časti vypracoval dvojgólový náskok a ten si udržiaval až do 45. minúty, keď sa Slovenkám podarilo vyrovnať na 18:18. Päť minút pred koncom svietilo na ukazovateli skóre 23:23 a duel smeroval k dramatickému záveru. Minútu pred koncom viedli Islanďanky 26:25, Slovenky pokazili dva útoky po sebe a nakoniec prehrali 25:27.