21. septembra 2013

Slovenské hádzanárky v premiére Poloza prehrali s Nórskom 27:31

Olomouc 21. septembra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali v sobotňajšom prípravnom medzištátnom stretnutí v Olomouci s vysoko favorizovaným Nórskom 27:31.

Pri svojej premiére na lavičke slovenského tímu sa kouč Dušan Poloz musel zaobísť bez viacerých hráčok, ale jeho zverenky dosiahli v súboji s úradujúcim majsterkami sveta a olympijskými víťazkami prijateľný výsledok.

Duel bol vyvrcholením sústredenia Sloveniek v Považskej Bystrici, kde sa pripravovali od pondelka. Pre oba tímy slúžil zároveň ako príprava na blížiacu sa kvalifikáciu ME 2014, ktorá odštartuje koncom októbra. Súpermi Slovenska v skupine budú Francúzsko, Island a Fínsko.

Slovenkám vôbec nevyšiel úvod zápasu, za stavu 0:5 si tréner Poloz musel zobrať oddychový čas a až v 7. minúte sa jeho tím tešil z prvého gólu. Nórky potvrdzovali, že sú svetovou extratriedou a po desiatich minútach viedli už 7:1. Až potom slovenské hráčky zdvihli hlavy a postupne ukrajovali z náskoku súperiek. V 25. minúte znížili na 9:13 a so štvorgólovým mankom odchádzali aj do kabín. Severanky si po zmene strán udržiavali náskok, Slovenky síce v 45. minúte ešte vykresali gólom na 18:20 šancu na zvrat, favorit ale už v závere drámu nepripustil.

Prípravný medzištátny zápas hádzanárok v Olomouci:
Slovensko - Nórsko 27:31 (11:15)
Najviac gólov:
Szarková 9/2, Kertészová a Rebičová po 4, Beňušková 3/2, Súkenníková 3 - Sullandová 7/2, Gosséová 5. Vylúčenia: 1:1, 7m hody: 4/4 - 2/2, 100 divákov.