Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. júla 2013

Slovenské plážové volejbalistky chcú po úspechu pokoriť RioSlovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou obsadili pri premiérovej účasti na majstrovstvách sveta v poľskom stredisku Stare Jablonki výborné deviate miesto ...Zdieľať
dominika nestarcova BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou obsadili pri premiérovej účasti na majstrovstvách sveta v poľskom stredisku Stare Jablonki výborné deviate miesto a dosiahli najväčší úspech v doterajšej kariére.


Po usadení sa medzi širšou svetovou špičkou je pre slovenský pár cieľom prebojovať sa na olympijské hry v brazílskom Rio de Janeiro 2016. "Uvidíme, aký bude systém kvalifikácie. Ak by sme išli na olympiádu z desiateho, možno dvanásteho miesta, bolo by to fajn," naznačila ambície pre agentúru SITA Nestarcová.


Eufória na Slovensku

V rámci základnej skupiny šampionátu najskôr slovenský pár zdolal fínske sestry Emiliu a Eriku Nyströmové 2:1, poľskú dvojicu Daria Paszeková, Katarzyna Kocioleková 2:0 a nestačil iba na favorizované neskoršie víťazky Čchen Süe a Si Čang z Číny (0:2).

V prvom kole play-off sa postarali o jednu z najväčších senzácií, keď vyradili brazílske sestry Mariu Claru Salgadovú-Rufinovú a Carolinu Solbergovú-Salgadovú 2:1. "Víťazstvo nad Brazílčankami bolo pre nás najkrajším momentom na turnaji. Ak nie ste favorit a uspejete, je to veľká radosť," povedala mladšia z dvojice, od piatka 23-ročná Natália Dubovcová. Napokon ich po výsledku 0:2 v osemfinále vyradili strieborné medailistky Nemky Karla Borgerová s Brittou Bütheovou, s ktorými prehrali aj nedávno na turnaji Grand Slam Svetovej série v Ríme, kde Slovenky obsadili piatu priečku. "Proti Nemkám sme hrali len dvakrát - v Ríme a teraz v Poľsku. Ich štýl nám veľmi nevyhovuje. Dúfam, že ich raz porazíme. Keď hráme dobre, veríme si na hocikoho; dá sa hrať proti každému," povedala Dubovcová a dodala: "Mali sme ohlasy, že veľa ľudí sledovalo svetový šampionát. Určite sme spravili na Slovensku malú eufóriu."


Výsledky sa dostavili

Slovensky na základe úspešných výsledkov získavajú body, ktoré ich posúvajú vyššie v rebríčku. Práve poradie v ňom je kľúčovým faktorom pri nasadzovaní na turnaje. "Doteraz bolo naším cieľom dostať sa do hlavných súťaží Grand Slam a udržať sa tam. To sme splnili, už nemusíme hrať kvalifikácie, máme dosť bodov. Pracujeme spolu už päť rokov. Sme radi, že sa dostavili výsledky našich snáh," komentovala progres Dubovcová. "Stalo sa nám, že sme boli náhradníčky, išli sme na turnaj do Ríma. Na mieste sme zistili, že sme sa nedostali do kvalifikácie, tak sme sa otočili a cestovali naspäť. Keď sme neskôr už príležitosť mali, dostávali sme najťažších súperov hneď na úvod. Postupne sme sa však dostávali vyššie a vyššie," povedala 28-ročná Nestarcová, ktorá zaregistrovala za uplynulé týždne zvýšený rešpekt od súperiek: "Áno, je to cítiť. Keď teraz prídeme na ihrisko a niekto povie, že má Slovenky, veľa tímov ani pomaly nevie, kde to je. Teraz si však už nevravia, že bez problémov vyhrajú."

Dievčatá v pondelok odchádzajú na ďalší turnaj Svetovej série Grand Slam do švajčiarskeho Gstaadu. "Dúfam, že sa nám v Gstaade podarí dosiahnuť niečo podobné ako vlani, keď sme obsadili piate miesto," povedala Dubovcová, ktorú doplnila jej staršia spoluhráčka Nestarcová: "Chceme vo Švajčiarsku postúpiť zo skupiny z čo najlepšieho miesta a prejsť cez prvé kolo vyraďovacích bojov."

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Robert Lewandowski prestúpi do Bayernu, tvrdí tréner Knopp
<< predchádzajúci článok
Dráma na dostihoch, splašené kone sa nevyhli čelnej zrážke