15. augusta 2012

Slovenskí basketbalisti prehrali s Estónskom 74:95

Výsledky - A-skupina - streda: Čierna Hora - Izrael 75:69 (17:20, 20:14, 11:22, 27:13) Estónsko - Slovensko 95:74 (27:20, 24:22, 24:18, 20:14) Najviac bodov SR: Vojtek 13, Nuber 12, Pandula 10 TALLINN 15. augusta ...

basketbal Výsledky - A-skupina - streda:

Čierna Hora - Izrael 75:69 (17:20, 20:14, 11:22, 27:13)

Estónsko - Slovensko 95:74 (27:20, 24:22, 24:18, 20:14)
Najviac bodov SR: Vojtek 13, Nuber 12, Pandula 10 TALLINN 15. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí basketbaloví reprezentanti prehrali v stredu vo svojom úvodnom kvalifikačnom stretnutí o postup na majstrovstvá Európy 2013 v základnej A-skupine s Estóncami v Tallinne vysoko 74:95 (42:51).

Zverenci Petra Bálinta nastúpia v druhom stretnutí v sobotu 18. augusta v Leviciach proti Islanďanom (18.00).

Slováci odštartovali skvele, po Gavelovej trojke nasledovala Vojtekova dvojka a v 2. min viedli "bálintovci" 5:0.

Dobrý vstup do duelu však vyprchal už po štyroch minútach. Za nepriaznivého stavu 5:7 potiahli domáci 9-bodovú šnúru, ktorou získali pôdu pod nohami. Ešte v prvej desaťminútovke si vypracovali dvojciferný náskok, keď Arbet upravil v 9. min na 26:15.

Výber SR však nezlomil ani nepriaznivo sa črtajúci vývoj. V druhej štvrtine strelecky zabral striedajúci Nuber, pridali sa hráči z lavičky Vido a Mrviš; kapitán Gavel v 18. min vyrovnal na 40:40. Už o minútu neskôr však Slováci, ktorých doháňanie manka stálo veľa síl, zaostávali o osem bodov 40:48. V úvodnom polčase napokon inkasovali až 51 bodov.

Po zmene strán si Estónci rýchlo znova vypracovali dvojciferný odstup, ktorý slovenskí reprezentanti nevedeli zlikvidovať.

V úplnom závere tretej desaťminútovky Hallik trojkou natiahol estónsky náskok na 15 bodov - 75:60. Záverečná časť hry priniesla narastajúci náskok domácich basketbalistov. Keď v 38. min Arbet svojou treťou trojkou upravil na 93:66, Slováci si "koledovali" o stovku v ich koši. Túto hranicu síce Estónsko nepokorilo, no aj tak si pripísalo presvedčivé víťazstvo.