15. augusta 2012

Slovenskí futbalisti porazili Dánsko 3:1

Slovenskí futbaloví reprezentanti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase v Odense nad Dánmi 3:1, hoci spočiatku prehrávali a ich výkon v úvodnom polčase vôbec nesignalizoval možný úspech. ...

marek bakos ODENSE 15. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase v Odense nad Dánmi 3:1, hoci spočiatku prehrávali a ich výkon v úvodnom polčase vôbec nesignalizoval možný úspech.

Gól domácich strelil v 22. minúte Tobias Mikkelsen po chybe Tomáša Hubočana.

V druhej časti zápasu zverenci Stanislava Grigu a Michala Hippa citeľne ožili a dvakrát sa presadili hlavou z ľavej strany - najprv striedajúci Martin Jakubko usmernil priamy kop Mareka Saparu a potom Marek Hamšík zúročil center Miroslava Stocha.

"Poistku" pridal Ľubomír Guldan, ktorému sprava naservíroval loptu Sapara.

Pre obe mužstvá išlo o generálku pred septembrovým začiatkom kvalifikácie o postup na MS 2014 do Brazílie.

Slováci sa revanšovali Dánom za prehru 1:2, ktorú v premiérovom vzájomnom zápase inkasovali vlani 29. marca v Trnave.

Výsledok:
Dánsko - Slovensko 1:3 (1:0)
Gól: 22. Mikkelsen - 63. Jakubko, 72. Hamšík, 83. Ľ. Guldan, ŽK: 82. Jakubko (SR), hralo sa v Odense, rozhodovali: Staalhammer - Flink, Per Brogevik, 9209 divákov

Dánsko: S. Andersen - L. Jacobsen, Okore, Agger (75. L. Nielsen), Juelsgaard - Zimling (45. J. Poulsen), Kvist (61. Stokholm) - Mikkelsen (75. Lorentzen), Ch. Eriksen (45. Schöne), Krohn-Dehli - Bendtner (45. Helenius)
Slovensko: J. Mucha ml. - Pekarík, Škrtel, Hubočan, Pauschek - Kucka (45. Pečovský), Sapara (90. Saláta) - V. Weiss ml. (45. Michal Ďuriš), Hamšík (76. Ľ. Guldan), Stoch (88. Breznaník) - M. Bakoš (61. Jakubko)