Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. apríla 2011

Slovenskí pedagógovia navštívia AfganistanNa medzinárodnú konferenciu Moderné technológie a manažment životného prostredia na partnerskej Kábulskej polytechnickej univerzite pocestujú vedci ...Zdieľať
zivot v afganistane Pohľad na Afganistan. Ilustračné foto. Foto: SITA/APBRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Na medzinárodnú konferenciu Moderné technológie a manažment životného prostredia na partnerskej Kábulskej polytechnickej univerzite pocestujú vedci a pedagógovia zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Konať sa bude od 16. do 19. apríla.


Cieľom konferencie je podporiť vzdelávanie a výskum v tejto oblasti v Afganistane, zvýšiť povedomie o dostupných technológiách a riešeniach medzi afganskými akademickými inštitúciami a odbornou verejnosťou a prispieť k výmene informácií a skúseností v oblasti moderného manažmentu životného prostredia.

Slovenská technická univerzita implementuje projekt EURO-ASIA partnerstvo pre rozvoj ľudských kapacít v oblasti inžinierskeho štúdia v Afganistane už od roku 2008. Cieľom je vybudovať partnerstvo medzi európskymi a afganskými univerzitami a prispieť k zlepšeniu kvality vysokoškolského štúdia v Afganistane. Projekt, ktorý podporila Európska komisia, sa zameriava na podporu vedeckých a akademických inštitúcií v Afganistane.

Okrem Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sú do EURO-ASIA zapojené ďalšie vysokoškolské inštitúcie ako Technická univerzita vo Viedni, Ázijský technický inštitút, Kábulská polytechnická univerzita a Herátska univerzita.
Vďaka projektu majú talentovaní afganskí študenti okrem konferencií a odborných seminárov možnosť absolvovať druhý stupeň inžinierskeho štúdia na Slovenskej technickej univerzite alebo v Ázijskom technickom inštitúte.

Afganskí pedagógovia sa každoročne zúčastňujú na krátkodobých dvoj- až trojmesačných pobytoch na partnerských univerzitách s cieľom výmeny skúseností v oblasti moderného inžinierskeho štúdia a zlepšenia svojich odborných znalostí. Informovala projektová manažérka UNDP Zuzana Letková.

OBRAZOM: Život v Afganistane

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americké námorníctvo vyskúšalo laserovú zbraň na mori
<< predchádzajúci článok
Putin zarába oveľa viac ako Medvedev

Slovenskí pedagógovia navštívia Afganistan - diskusné fórum čitateľov