31. októbra 2011

Slovenskí stolní tenisti si vybojovali na ME päť medailí

Slovenskí zdravotne postihnutí stolní tenisti si na majstrovstvách Európy v chorvátskom Splite vybojovali päť medailí, z toho jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú. Potvrdili tým, ...

jan riapos SPLIT 31. októbra (WEBNOVINY) - Slovenskí zdravotne postihnutí stolní tenisti si na majstrovstvách Európy v chorvátskom Splite vybojovali päť medailí, z toho jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú.

Potvrdili tým, že patria k absolútnej špičke. Šampionát bol ďalšou možnosťou získavať body do rebríčka rozhodujúceho o účasti na budúcoročných paralympijských hrách v Londýne (29. augusta - 9. septembra 2012).

Najjagavejší kov si vybojoval tím vozičkárov v kategórii TT2 v zložení Ján Riapoš - Rastislav Revúcky - Martin Ludrovský - Martin Polkoráb. Vo finále súťaže družstiev zdolali favorizovaných Francúzov 3:1.

Striebro získali v súťaži jednotlivcov Ján Riapoš (TT2) a Alena Kánová (TT3). Šesťnásobný majster starého kontinentu Ján Riapoš podľahol vo finále Francúzovi Stéphanemu Moliensovi 0:3. Alena Kánová nestačila vo finále na Švédku Annu-Carin Ahlquistovú a prehrala s ňou 1:3.

Tretími vicemajstrami Európy sa stalo aj družstvo Richard Csejtey - Miroslav Jambor - Gabriel Csémy v triede TT8 po finálovej prehre so Švédskom 2:3. Bronz v tímovej súťaži si vybojovali v TT4 Peter Mihálik s Andrejom Meszárosom, keď v dueli o tretie miesto zdolali 3:1 Švédsko, s ktorým predtým v základnej skupine prehrali 2:3.