Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. mája 2021

Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencamiSlovenskí vojaci si precvičia spoluprácu so spojencami na medzinárodnom vojenskom cvičení Black Swan 2021. Ide o spoločný výcvik spojeneckých ozbrojených ...Zdieľať
nato 2 676x411 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenskí vojaci si precvičia spoluprácu so spojencami na medzinárodnom vojenskom cvičení Black Swan 2021. Ide o spoločný výcvik spojeneckých ozbrojených síl, ktorého cieľom je posilniť spoluprácu a súčinnosť v oblasti výcviku a zvyšovania operačnej pripravenosti.

Výmena poznatkov a skúseností


Cvičenie začalo v pondelok a trvať bude do 14. mája 2021. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Spoločné výcvikové aktivity sú nenahraditeľnou súčasťou budovania medzinárodnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti. Zároveň ide o jedinečnú príležitosť na zladenie postupov našich ozbrojených síl, ako aj výmenu poznatkov a skúseností,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

Precvičia si spoluprácu


Ako priblížil náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko, cvičenie je primárne zamerané na integráciu a interoperabilitu spojeneckých síl na základe regionálneho scenára a cielene vytvára situácie, na ktoré môžu vojaci Ozbrojených síl Slovenskej republiky naraziť v nekonvenčnom a hybridnom prostredí.

„Niekoľkým desiatkam našich profesionálnych vojakov, ktorí sa na cvičení zúčastňujú, to umožňuje precvičiť si spoluprácu v prospech mnohonárodných zoskupení v oblasti velenia, riadenia a vykonávania operácií s cieľom posilniť stabilitu a bezpečnosť najmä v strednej Európe,“ uzavrel Zmeko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikasove opatrenie bolo protiústavné, ľudia podľa SNSĽP nemali prístup k riadnej zdravotnej starostlivosti
<< predchádzajúci článok
Prvomájového čistenia vodnej nádrže Ružín sa zúčastnilo 180 brigádnikov. Odpadu majú zabrániť aj nové technológie

Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami - diskusné fórum čitateľov