15. septembra 2011

Slovenskí volejbalisti dosnívali sen o medajle

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo štvrťfinále majstrovstiev Európy s Poľskom za 83 minút 0:3 (-23, -17, -19). Severní susedia Slovenska obhajujúci titul šampiónov ...

volejbal KARLOVE VARY 15. septembra (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo štvrťfinále majstrovstiev Európy s Poľskom za 83 minút 0:3 (-23, -17, -19).

Severní susedia Slovenska obhajujúci titul šampiónov starého kontinentu z predchádzajúceho šampionátu, ktorý sa v roku 2009 uskutočnil v Turecku, tak postúpili do sobotňajšieho semifinále, v ktorom sa vo Viedni stretnú s víťazom zápasu Taliansko - Fínsko. Pre zverencov trénera Emanueleho Zaniniho sa šampionát, na ktorom vyhrali tri zápasy, skončil.

Štvrťfinále - štvrtkový výsledok:
Slovensko - Poľsko 0:3 (-23, -17, -19), 83 minút

Prvá polovica úvodného setu patrila slovenským volejbalistom. Tí sa hneď na začiatku ujali vedenia 2:0, o chvíľu to už bolo 5:2 v ich prospech. Stále úradujúcim majstrom Európy sa podarilo vyrovnať až na 12:12 a začínalo sa prakticky od začiatku. Tímy sa vystriedali vo vedení, ale koncovku lepšie zvládli skúsenejší Poliaci. Z 19:19 odskočili na 21:19, vzápätí na 23:20. Zverenci trénera Emanueleho Zaniniho potom odvrátili dva setbaly, ale tretí už nie a prehrali najtesnejším možným rozdielom 23:25.

"Bielo-červení" sa dostali na koňa. Začiatok druhého dejstva režírovali sami. Ich náskok postupne narastal až na hrozivých 12:7. Slováci sa však nevzdávali, vďaka obrovskej bojovnosti vyrovnali na 15:15 a zdalo sa, že už vedia, ako na favorita. Opak však bol pravdou. Poliaci spresnili hru, pridali niekoľko zázračných blokov a do konca setu už dovolili "zaniniovcom" iba dva body, z toho jeden po vlastnom pokazenom podaní. Vyhrali túto hru presvedčivo 25:17 a viedli už 2:0.

Slovenskí reprezentanti sa ešte raz pokúsili zdvihnúť hlavy. V úvode tretieho setu sa dostali do dvojbodového náskoku (7:5), ale prišla päťbodová šnúra Poliakov a už do konca vedenie zo svojich rúk nepustili. Jednoznačne vyhrali aj tretí set 25:19 a celý zápas 3:0. Vrátili tak Slovákom prehru zo základnej skupiny so sídlom v Prahe (1:3) a cez víkend ich čakajú vo Viedni boje o medaily.