11. septembra 2011

Slovenskí volejbalisti na ME postúpili zo skupiny smrti

Slovenskí volejbaloví reprezentanti senzačne zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na 27. majstrovstvách Európy v Česku a Rakúsku, keď v pražskej D-skupine zdolali Nemecko 3:1 na sety a postúpili zo ...

volejbal PRAHA 11. septembra (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti senzačne zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na 27. majstrovstvách Európy v Česku a Rakúsku, keď v pražskej D-skupine zdolali Nemecko 3:1 na sety a postúpili zo skupiny.

Tretí súboj odohrajú slovenskí zverenci talianskeho kouča Emanueleho Zaniniho v pondelok 12. septembra o 18.00 h proti Poľsku.

Nemci začali lepšie, viedli 2:0, 3:1 aj 4:2. Na 4:4 vyrovnal Sopko, skóre ako na hojdačke sa prelievalo do stavu 16:16. Slováci potom potiahli štvorbodovú šnúru na 16:20, Nemci kontrovali trojbodovou. Vyrovnať sa im však nepodarilo, hneď prvý mečbal premenil Diviš - 0:1.

Druhý set bol maximálne vyrovnaný až do stavu 24:24, jeho záver však lepšie zvládli Nemci - 1:1. V treťom dejstve bol na bloku kľúčovou postavou slovenského tímu kapitán Kmeť, ku ktorému sa v druhej polovici setu pridal striedajúci ľavoruký Bencz. Slováci vyhrali 26:24 a viedli 2:1 na sety.

Náročný štvrtý set rozohrali lepšie Nemci, viedli v ňom viackrát o štyri body. Od stavu 12:8 však Slováci "ožili" a vydareným úsekom 7:1 otočili na 13:15. Po Kohútovom smeči bolo sľubných 21:23, no nepoddajný súper vyrovnal. Kohút dal z podania pri mečbale len do siete, ale Kmeť zdvihol slovenskú zástavu - 24:25. Znova prišlo nemecké vyrovnanie, no Diviš získal mečbal, ktorý senzačným blokom premenil Sopko - 3:1.