Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. apríla 2021

Slovensko znepokojujú ruské vojská pri hraniciach s Ukrajinou, podľa Korčoka treba trvale žiadať suverenitu


Tagy: konflikt Krym

Medzinárodné spoločenstvo musí trvale žiadať integritu a suverenitu Ukrajiny, ktorá bola narušená v roku 2014 anexiou Krymu a odvtedy na východe Ukrajiny prebieha konflikt. Pred rokovaním vlády to uviedol ...Zdieľať
vk_7872 676x451 7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Medzinárodné spoločenstvo musí trvale žiadať integritu a suverenitu Ukrajiny, ktorá bola narušená v roku 2014 anexiou Krymu a odvtedy na východe Ukrajiny prebieha konflikt. Pred rokovaním vlády to uviedol šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS).

Bude telefonovať ukrajinskému ministrovi


„Slovenská republika sa svojím hlasom pripája k tým krajinám a inštitúciám, ktoré vyjadrili maximálne znepokojenie nad tým, čo vidíme,“ priblížil Korčok v súvislosti s tým, že Rusko rozmiestňuje vojská okolo hraníc s Ukrajinou. Šéf slovenskej diplomacie doplnil, že sa chystá telefonovať ukrajinskému ministrovi zahraničných vecí a chce od neho počuť, aká je situácia.

„Želáme si, aby bolo veľmi jasno v tom, aký je dôvod posilňovania ruskej vojenskej prítomnosti na ich území pozdĺž ukrajinskej hranice,“ uzavrel Korčok.

Tradičné ruské hry


Rozmiestňovanie ruských vojsk poblíž ukrajinského územia znepokojuje aj Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO). Moskva zároveň vyslala smerom k NATO varovný signál pred poskytnutím akejkoľvek vojenskej pomoci Ukrajine. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij poznamenal, že „vojenské cvičenia a možné provokácie pozdĺž hranice sú tradičné ruské hry“. Nadviazal naňho minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba, ktorý pre BBC povedal, že ruská armáda sa zhromažďuje na troch miestach - na severnej hranici medzi Ukrajinou a Ruskom, pozdĺž východnej hranice a „tiež na nelegálne okupovanom Kryme“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko znepokojujú ruské vojská pri hraniciach s Ukrajinou, podľa Korčoka treba trvale žiadať suverenitu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: konflikt Krym
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina VELUX znížila za desaťročie uhlíkové emisie o viac ako polovicu
<< predchádzajúci článok
Česká vláda odklepla návrat detí do škôl a zmiernila aj ďalšie opatrenia, situácia však nie je ideálna

Slovensko znepokojujú ruské vojská pri hraniciach s Ukrajinou, podľa Korčoka treba trvale žiadať suverenitu - diskusné fórum čitateľov