Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2009

Slovenský pozemkový fond čaká poslanecký prieskumSlovenský pozemkový fond čaká poslanecký prieskum. Na návrh opozičného poslanca Pavla Freša z SDKÚ-DS ho dnes odsúhlasil parlamentný výbor pre pôdohospodárstvo. Uskutoční sa v utorok 8. decembra ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský pozemkový fond čaká poslanecký prieskum. Na návrh opozičného poslanca Pavla Freša z SDKÚ-DS ho dnes odsúhlasil parlamentný výbor pre pôdohospodárstvo. Uskutoční sa v utorok 8. decembra popoludní. Za prieskum nehlasoval Miroslav Jureňa z ĽS-HZDS, ktorý ho označil za zbytočný. „Máte kompletné informácie, kompletné materiály, s kým chcete rokovať a čo chcete skúmať?“ spýtal sa kolegov. Výhovorky opozície, že o ničom netušila, sú podľa neho detinské, lebo v orgánoch fondu majú svojich zástupcov.


Dôvodom pre prieskum je kauza prevodu pozemkov vo Veľkej Lomnici a v Starej Lesnej. K pôde sa podľa medializovaných informácií vďaka Slovenskému pozemkovému fondu dostala spoločnosť GVM blízka Vladimírovi Mečiarovi. Tí istí reštituenti z východného Slovenska vystupovali aj pred dvoma rokmi v kauze Veľký Slavkov, pre ktorú prišiel Jureňa o funkciu ministra pôdohospodárstva.

O návrhu nezaradeného poslanca Zsolta Simona zo strany Most-Híd, ktorý chcel, aby výbor predložil plénu návrh na odvolanie piatich členov kontrolnej rady pozemkového fondu nominovaných parlamentom, poslanci nerokovali. Podľa predsedu výboru Jozefa Ďuračku by o tom mali rokovať až po poslaneckom prieskume.

Riaditeľ a námestník Slovenského pozemkového fondu Miroslav Mihalík (Smer) a Adrian Šándorčín (HZDS) by mali skončiť vo funkciách 9. decembra. Premiér Robert Fico požiadal o odvolanie 11 členov rady fondu. Šesť z nich, ktorých navrhla vláda, už kabinet z funkcií navrhol stiahnuť. Rozhodne o nich parlament. Zvyšných piatich navrhli poslanecké kluby.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ zrejme predĺži clá na obuv z Číny a Vietnamu
<< predchádzajúci článok
CHOVAN: Mečiar sa u neho o kauzu SPF nezaujímal