28. septembra 2017

Smolný vstup Sloveniek do kvalifikácie ME. V Č. Hore prehrali o gól

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien Dušan Poloz

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien Dušan Poloz Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bar 28. septembra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali v úvodnom stretnutí kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 vo Francúzsku s Čiernou Horou tesne 23:24.

Zverenkyne trénera Dušana Poloza sa v kvalifikácii najbližšie predstavia v nedeľu 1. októbra v Nitre proti Poľsku.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne a po troch protiútokoch vyhrávali 3:0. Vydarené momenty v ofenzíve podporila niekoľkými dobrými zákrokmi brankárka Medveďová. Postupne však domáce hráčky zlepšili obranu i streľbu a onedlho vyrovnali na 4:4. Prevaha favorita v prvom polčase nebola výrazná, no napriek tomu v ňom Čiernohorky triumfovali 14:12.

V druhom polčase sa rovnako obe družstvá naťahovali o každý gól, ale domáce reprezentantky si udržiavali mierny náskok. Za stavu 19:18 mohli Slovenky vyrovnať zo 7-metrového hodu, ale Habánková neuspela. Vzápätí prišli dva rýchle protiútoky Čiernohoriek, po ktorých si v 50. minúte vytvorili rozhodujúci náskok. Favorit napokon aj napriek zdatnému finišu Sloveniek triumfoval 24:23.

kvalifikácia ME 2019:

Čierna Hora - Slovensko 24:23 (14:12)

Rozhodovali: Pandžič, Satordzija (obaja BaH), vylúčenia: 6:5, 7m hody: 4/4 - 2/1.

zostavy:

Čierna Hora: Rajčičová, Hasaničová - Brnovičová, Despotovičová, Godecová, Grbičová, Jaukovičová, Klikovacová, Konatarová, Malovičová, Nenežičová, Pavičevičová, Premovičová, Raičevičová, Rasmusovičová, Ujkičová.

Slovensko: Medveďová, Gubíková, - Bujnochová, Demajová, Rajnohová, Rebičová, Habánková, Holešová, Kučerová, Szarková, Klučková, Školková, Olšovská, Minarčíková, Pastorková, Rechtorisová.

Metallurg Magnitogorsk zdolal Neftechimik Nižnekamsk 3:2 po nájazdoch