Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

11. mája 2011

Sony TD10: Prvá 3D FullHD kamera s dvomi objektívmiKamera HDR-TD10, je prvou 3D kamerou na svete s dvojnásobným Full HD rozlíšením “Double Full HD”. Využíva integrovaný systém dvoch objektívov, z ktorých každý disponuje kľúčovými zložkami: ...Zdieľať
kamera sony td10 BRATISLAVA 11. mája (WBN/PR) - Kamera HDR-TD10, je prvou 3D kamerou na svete s dvojnásobným Full HD rozlíšením “Double Full HD”. Využíva integrovaný systém dvoch objektívov, z ktorých každý disponuje kľúčovými zložkami: objektívom Sony G Lens, CMOS snímačom “Exmor R” aj obrazovým procesorom “BIONZ”. Nová kamera umožňuje automaticky prehrať 3D záznam v 2D formáte na bežných zariadeniach, alebo v 3D formáte na 3D televízoroch. Zároveň však umožňuje prehrávať 3D záznam bez použitia okuliarov na 3,5-palcovom dotykovom 3D LCD displeji kamkordéra. Okrem iných inovácií sa môžete priamo v 3D režime tešiť aj na 10násobné optické priblíženie so stabilizátorom Optical SteadyShot.


2 x Full HD = 3D Full HD
Nepriehľadnuteľnou črtou novej kamery Sony TD10 sú dva širokouhlé objektívy Sony G Lens (29,8 mm), disponujúce kompletnou hardvérovou výbavou potrebnou na kamerovanie. Toto riešenie je prvým svojho druhu, pričom poskytuje dvojnásobné snímanie v HD kvalite tzv. “Double Full HD”. Objektívy sú teda podporované CMOS snímačom Exmor R so zadným podsvietením umožňujúcim jedinečný výkon aj v podmienkach slabého osvetlenia, ktorý dopĺňa vysokorýchlostný obrazový procesor BIONZ. Svoje video tak môžete natáčať v režime snímania vo formáte 50p, alebo vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080 až do prenosovej rýchlosti 24 Mb/s, čo je zároveň najvyšší dátový tok, aký umožňuje formát AVCHD. Výhodou je aj pohodlné prezeranie videí priamo na 3,5 palcovom dotykovom LCD displeji vo formáte 3D bez použitia prídavných okuliarov.

Technológie pre zjednodušenie natáčania
Nová Sony TD10 je nabitá technológiami, ktoré zjednodušujú filmovanie domácich videí. Funkcia iAUTO spraví komplikované nastavenia za vás. Táto technológia zabezpečuje automatický výber optimálnych nastavení kamkordéra v rôznych prostrediach pomocou detekcie okolitých podmienok a ďalej neustále optimalizuje tieto nastavenia v reálnom čase pre rozličné unikátne scenérie. Kamera je vybavená aj funkciou Tracking Focus, ktorá nepretržite zaostruje na pohybujúce sa objekty. Týmto spôsobom ste v každom okamihu pripravení filmovať deti v pohybe alebo aj ten najrýchlejší šport. Podobne ako pri funkcii Face Touch, kde si zvolíte prioritnú osobu v zábere, môžete aj pri tejto funkcii na displeji vybrať prioritný objekt v zábere.
Kamera CX700 ponúka aj optický stabilizátor obrazu Optical SteadyShot s aktívnym režimom (Active Mode), eliminujúcim nežiaduce efekty trasenia rúk pre výrazne stabilnejší a dokonalejší video záznam dokonca aj pri filmovaní počas chôdze.

Model HDR-TD10 s integrovanou pamäťou Flash s kapacitou 64 GB bude v predaji dostupný od mája 2011.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štúdio L+S spustilo predaj vstupeniek na mesiac jún
<< predchádzajúci článok
Video: Veselý pouličný tanec z Paríža