28. septembra 2013

Sparta vyhrala v pražskom derby na Slavii 2:0, Kisel videl červenú

Futbalista Karol Kisel

Futbalista Karol Kisel Foto: TASR/Martin Baumann
Praha 28. septembra (TASR) - Slovenský futbalový stredopoliar Patrik Hrošovský prispel v 9. kole českej Gambrinus ligy gólom k výhre Znojma nad Mladou Boleslavou 2:0, keď v 89. minúte spečatil triumf domácich. Teplice deklasovali Bohemians 1905 5:1.

V ostrosledovanom večernom pražskom derby v Edene prehrala domáca Slavia v základnej zostave so šiestimi slovenskými hráčmi pred takmer 16.000 divákmi so Spartou 0:2. V poslednej minúte videl červenú kartu po druhej žltej kapitán "zošívaných" Karol Kisel. Tri body pre lídra tabuľky zabezpečili gólmi Lukáš Vácha a v piatej minúte nadstavenia Bořek Dočkal, ktorého center si zrazil do bránky slovenský obranca Milan Bortel.

Teplice - Bohemians 1905 5:1 (2:1)

Góly: 15. Kaufmann, 32. Salami, 54. Ljevakovič, 72. Mahmutovič (11 m), 80. Táborský - 25. Štochel

Znojmo - Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Góly: 24. Vašíček, 89. HROŠOVSKÝ

/Lacko odohral v drese domácich celý zápas, Hrošovský nastúpil v 80. minúte/

Slavia Praha – Sparta Praha 0:2 (0:0)

Góly: 61. Vácha, 90.+5 Dočkal

/za domácich Rakovan, Dobrotka, Bortel, Juhar hrali celý zápas, Škutka do 63. min, Kisel do 90. min a ČK/