Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. augusta 2006

Spoločnosť Spravbyt Prešov vlani s nárastom tržieb o 8 %Spoločnosť Spravbyt, a.s. Prešov, ktorá sa zaoberá správou bytového fondu a nebytových priestorov, dosiahla v minulom roku tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb vo výške 523,3 mil. Sk. V ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Spravbyt, a.s. Prešov, ktorá sa zaoberá správou bytového fondu a nebytových priestorov, dosiahla v minulom roku tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb vo výške 523,3 mil. Sk. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 8 %. Výrobná spotreba firmy bola vlani na úrovni 373,3 mil. Sk, čo je o 15 % viac ako v predchádzajúcom roku. Podnik vlani vygeneroval pridanú hodnotu v objeme 150,4 mil. Sk, čo je medziročne menej o približne 11 mil. Sk. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Spoločnosť ukončila vlaňajšie hospodárenie s čistým ziskom 12,6 mil. Sk, čo je približne na rovnakej úrovni ako v roku 2004. Aj v hospodárskej činnosti predstavoval zisk rovnakú úroveň ako v roku 2004, keď jeho objem dosiahol 17,9 mil. Sk. Ten však korigovala strata z finančnej činnosti vo výške 2 mil. Sk

Celkový majetok firmy dosiahol ku koncu minulého roka hodnotu 311,2 mil. Sk, neobežný majetok z toho tvoril 171,5 mil. Sk. Na obežnom majetku vo výške 138,6 mil. Sk sa krátkodobé pohľadávky podieľali sumou 56 mil. Sk. Vlastné imanie krylo k 31. decembru 2005 majetok spoločnosti vo výške 78,5 mil. Sk. Celkové záväzky podniku sa vyšplhali na úroveň 211,3 mil. Sk, krátkodobé záväzky z toho boli vo výške 137,7 mil. Sk. Firma koncom vlaňajška čerpala bankové úvery a výpomoci v objeme 14 mil. Sk.

Spravbyt vznikol v roku 1995 ako spoločnosť s majetkovou účasťou mesta Prešov. Spravuje približne 11 tis. bytov vo vlastníctve mesta i v osobnom vlastníctve, zároveň zabezpečuje komplexnú výrobu a dodávku tepla a teplej úžitkovej vody. Okrem toho vykonáva aj kúrenárske, vodoinštalatérske, plynárenské, elektrikárske či servisné práce.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J.R.Steindorfer - doprava a obchod s poklesom tržieb o 8 %
<< predchádzajúci článok
Paroubek chce obmeniť vládu a požiadať o dôveru parlament