Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2010

SPP po povodniach obnovuje distribúciu plynuSlovenský plynárenský priemysel (SPP) - distribúcia postupne obnovuje distribúciu zemného plynu v zaplavených obciach stredného a východného Slovenska, ktoré boli postihnuté ...Zdieľať
plyn SPP

Foto: SITA
BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) - Slovenský plynárenský priemysel (SPP) - distribúcia postupne obnovuje distribúciu zemného plynu v zaplavených obciach stredného a východného Slovenska, ktoré boli postihnuté záplavami. Výnimkou sú niektoré obce na východe Slovenska, v ktorých počas povodní došlo k najväčším škodám na infraštruktúre a preto v nich pre bezpečnosť stále nie je možné v plnom rozsahu obnoviť distribúciu zemného plynu. V Nižnej Myšli a Kapušanoch je prerušená distribúcia plynu pre časť odberateľov pre zosuvy pôdy a porušenú statiku domov. V Sadoch nad Torysou je dôvodom vysoká voda v časti obce, v Dolných Krškanoch obnovia distribúciu plynu v najbližších dňoch prostredníctvom provizórneho plynovodu a v Malčiciach prerušili distribúciu v utorok pre vyliatu vodu z rieky Ondava..

Určenie presného harmonogramu prác na opravách poškodených plynovodov bude možné až po úplnom zhodnotení technického stavu plynovodov v postihnutých oblastiach. SPP – distribúcia komunikuje so starostami dotknutých obcí. Hneď ako to situácia dovolí, spoločnosť obnoví distribúciu plynu aj v týchto obciach. Prerušenie distribúcie zemného plynu sa týka iba menších častí postihnutých obcí, väčšina odberateľov už v týchto obciach prístup k zemnému plynu má.

Pre bezpečnosť a bezproblémové pripojenie plynových spotrebičov k opätovnému odberu zemného plynu (plynových kotlov a sporákov) spoločnosť SPP – distribúcia odporúča majiteľom domov v zaplavených oblastiach, aby si nechali skontrolovať plynové spotrebiče a vnútorné rozvody odbornými pracovníkmi servisných organizácií. SPP – distribúcia tiež odporúča využiť Poruchovú linku 0850 111 727, ktorá funguje nepretržite 24-hodín denne, sedem dní v týždni.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IRÁN: Parlament prehodnotí vzťahy s MAAE
<< predchádzajúci článok
Brazília a Turecko sú proti sankciám voči Iránu