26. mája 2008

Spurs zvládli prvý domáci duel, znížili na 1:2

Úradujúci šampión zámorskej basketbalovej NBA zo San Antonia zvíťazil v nedeľu v treťom stretnutí finálovej série Západnej konferencie nad Los Angeles Lakers 103:84 a znížil stav na 1:2 na zápasy. ...

SAN ANTONIO 26. mája (WEBNOVINY) - Úradujúci šampión zámorskej basketbalovej NBA zo San Antonia zvíťazil v nedeľu v treťom stretnutí finálovej série Západnej konferencie nad Los Angeles Lakers 103:84 a znížil stav na 1:2 na zápasy. Obhajcovi titulu vyšli najmä druhé štvrtiny oboch polčasov, ktoré vyhral o 13, resp. 7 bodov. Štvrtý duel je na programe v utorok opäť v AT&T Center. Západná konferencia - finále (hrá sa na 4 víťazstvá) SAN ANTONIO SPURS (3) - LOS ANGELES LAKERS (1) 103:84 - stav série 1:2 Zostava a body: Duncan 22 /doskokov/, T. Parker 20, Finley 8, Oberto 7. B. Bowen 5 (Ginobili 30, Barry 6, Udoka 3, Kurt Thomas 2, Horry, Vaughn a Bonner) - Bryant 30, P. Gasol 15, Radmanovič 9, Odom 7 /11 doskokov/, Fisher 2 (Farmar 10, Vujačič 4, Walton 3, Turiaf a Ariza po 2). Úspešnosť streľby z poľa v %: 51,4:42,7, doskoky: 39:42, asistencie: 22:13, stratené lopty: 12:13, získané lopty: 4:5, bloky: 4:0, fauly: 19:22, štvrtiny: 21:24, 28:15, 20:18, 34:27, 18 797 divákov. Po dvoch nevydarených zápasoch zapol naplno kľúčový náhradník Spurs Manu Ginobili, nastrieľal 30 bodov a spolu s Timom Duncanom a Tony Parkerom sa najväčšou mierou zaslúžil o dôležitý triumf domácich. "Manu je veľmi súťaživým typom. Dokáže si na svoje plecia naložiť veľa zodpovednosti a bojovať s rôznymi problémami. Dôležité je najmä to, že má obrovskú sebadôveru,“ pochválil svojho zverenca tréner San Antonia Gregg Popovich. "V prvých dvoch dueloch som bol málo pohyblivý. Mal som pocit, ako keby som to ani nebol ja. Teraz sa mi podarilo trafiť prvé pokusy a od začiatku som sa cítil dobre. O to to bolo pre mňa jednoduchšie,“ priznal argentínsky rozohrávač. Hráči Lakers nebrali prehru tragicky, práve naopak, myslia si, že sa z nej môžu poučiť. "Úradujúci šampión nám dnes poriadne nakopal zadky, ale myslím si, že je to pre nás dobrá skúsenosť. Podľa mňa vďaka tomuto zápasu opäť porastieme,“ skonštatoval líder hostí Kobe Bryant. "Mali v sebe oveľa viac energie aj chcenia ako my. Boli vždy skôr pri lopte, a to bolo rozhodujúce,“ doplnil kouč LA Phil Jackson. SITA

Šarapovová na čele, Hantuchová 10., Cibulková 31.