02. septembra 2010

SR 21 pred kvalifikáciou preverili Z. Moravce

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vyhrala vo štvrtok v Senci nad corgoňligovým tímom FC ViOn Zlaté Moravce 2:1, keď polčas sa skončil bez gólov. Zverenci ...

bez nazvu Foto: SITA/Marián Peiger

SENEC 2. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vyhrala vo štvrtok v Senci nad corgoňligovým tímom FC ViOn Zlaté Moravce 2:1, keď polčas sa skončil bez gólov. Zverenci hlavného trénera Borisa Kitku toto prípravné stretnutie odohrali v rámci sústredenia pred záverečným kvalifikačným zápasom o postup na majstrovstvá Európy 2011 proti Nórsku (utorok 7. septembra o 17.00 h v Zlatých Moravciach).

Slovenskí futbalisti tejto vekovej kategórie si na ihrisku Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu (NTC SFZ) v prvom polčase vypracovali dve sľubné šance, ale obe nedokázali zužitkovať. Ako prvý sa v šanci ocitol Robert Mak, ale jeho sólo obrana Zlatých Moraviec zlikvidovala. V 30. min mal možnosť skórovať aj Filip Kiss, ale jeho strelecký pokus preletel ponad bránku Pavla Kováča. To isté predviedli aj corgoňligisti zo Zlatých Moraviec. Keďže kouč Kitka nechal v tomto stretnutí oddychovať najvyťaženejších hráčov Slovana a Žiliny, ktorí majú v nohách náročné medzinárodné stretnutia v európskych pohárových súťažiach, na ich postoch debutovali novici v drese slovenskej dvadsaťjednotky - Martin Klabník, Tomáš Košút a Pavol Poliaček. Práve stredopoliar MŠK Žilina sa v II. polčase ocitol dvakrát v správnej chvíli na správnom mieste a skóroval. V prvom prípade v 59. min vrátil do siete Kuciakom vyrazenú loptu. Týmto presným zásahom vyrovnával na 1:1, lebo zverenci Juraja Jarábka sa ujali minútu predtým vedenia po góle Pavla Cicmana. P. Poliaček a jeho spoluhráči sa druhýkrát tešili z gólu v 84. min, keď Žilinčana pred bránkou Kuciaka našiel presnou prihrávkou Štepanovský. Hráči ViOn-u mohli skórovať aj v 78. min, ale brankár Chudý pohotovo zmaril ich šancu po rozohratí rohového kopu.

Prípravné stretnutie v rámci sústredenia tímu SR "21" v Senci:

Slovensko "21" - FC Vion Zlaté Moravce 2:1 (0:0)
Góly: 59. a 84. Poliaček - 58. Pavol Cicman. bez kariet, rozhodovali Pavlík - Somoláni, Borsányi (všetci SR)

Slovensko "21": M. Chudý - Kleščík, Klabník (46. Gergel), Jarabica (46. Košút) P. Šulek - Mak (46. M. Kuzma), F. Kiss (46. Baran), Katona, M. Ďuriš (46. Poliaček) - Lačný (46. Štepanovský), Pich (73. Sylvestr).
FC ViOn Zlaté Moravce: Pavol Kováč (46. M. Kuciak) - Candrák (46. Jozef Chovanec), Peter Farkaš, Pavol Majerník, M. Chren - Ondrejka (70. Žák), Kuračka, Hözl, Tomášek (85. Mikuš) - R. Tomko, Pavol Cicman (85. Náther).