Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2006

SR podporuje macedónske snahy o integráciu do EÚ a NATOSlovensko podporuje integračné vzťahy Macedónska do európskych štruktúr. Minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš o tom dnes uistil svojho rezortného kolegu z Macedónska Antonia Milososkiho na ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Slovensko podporuje integračné vzťahy Macedónska do európskych štruktúr. Minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš o tom dnes uistil svojho rezortného kolegu z Macedónska Antonia Milososkiho na spoločnom stretnutí v Bratislave. Ako na dnešnej tlačovej besede Kubiš uviedol , Slovensko považuje štáty juhovýchodnej Európy za svojich najbližších partnerov. Aj preto bude naša krajina lobovať za zjednodušenie vízového režimu pre tieto krajiny, vrátane Macedónska, v rámci európskeho priestoru. "My sa domnievame, že minimálne pre určité kategórie, a myslíme si, že vlastne pre všetkých občanov by sme mali dvere skôr otvárať, než ich zatvárať," skonštatoval.

Macedónskeho šéfa diplomacie veľmi teší záujem Slovenska o integračné snahy jeho krajiny a oceňuje postoj slovenskej diplomacie. Macedónsko si chce podľa neho od Slovenska zobrať v tomto smere pozitívny príklad a považuje našu krajinu za vzor. "Ceníme si, že slovenská strana sa k tomu stavia takým spôsobom, že nás veľmi otvorene podporuje a pomáha nám v integrácii do európskych štruktúr a NATO," skonštatoval Milososki. Jeho krajina si chce zobrať príklad zo Slovenska aj v ekonomickej oblasti. Plánuje od roku 2007 zaviesť 12-percentnú rovnú daň a prilákať do krajiny zahraničných investorov. "Tak ako to pomohlo Slovensku stať sa ekonomickým slovanským tigrom v tomto regióne, tak si myslíme to pomôže aj Macedónsku stať sa menším tigrom v ekonomickej oblasti v juhovýchodnej Európe," poznamenal.

Kubiš sa s Milososkim rozprával aj o rozvoji bilaterálnych, politických aj hospodárskych vzťahoch oboch krajín. Slovenský minister potvrdil, že SR má záujem tieto vzťahy prehlbovať.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko: USA a Rusko musia obmedziť svoj jadrový potenciál
<< predchádzajúci článok
Podľa Lindena sa nebudú zaoberať vládou, ale jej skutkami

SR podporuje macedónske snahy o integráciu do EÚ a NATO - diskusné fórum čitateľov

Lichotive stretnutie, len ake su hmatatelne vysledky toho rokovania?11.9. 22:20:16