21. októbra 2006

Stümpel a Kolník s gólmi, koniec série Wild

V šiestich piatkových zápasoch zámorskej NHL sa z osmičky Slovákov strelecky presadila iba dvojica Jozef Stümpel, Juraj Kolník v drese Floridy. Aj vďaka ich presným zásahom zdolali "panteri" trápiacu ...

NEW YORK 21. októbra (WEBNOVINY) - V šiestich piatkových zápasoch zámorskej NHL sa z osmičky Slovákov strelecky presadila iba dvojica Jozef Stümpel, Juraj Kolník v drese Floridy. Aj vďaka ich presným zásahom zdolali "panteri" trápiacu sa Philadelphiu 3:2. Hokejisti Floridy vyhrali v úvode sezóny všetky štyri domáce zápasy, čo sa im naposledy podarilo v roku 1995. Prvé víťazstvo v drese s panterom, no už 458. v kariére, vychytal veterán Ed Belfour. Skóre duelu otvoril Jozef Stümpel už v 3. min, keď v oslabení zužitkoval prihrávku Čecha Olesza a po úniku prekonal Niitymäkiho. Hosťom sa podarilo stav otočiť zásluhou dvoch gólov z hokejky Simona Gagneho. V 28. min však Juraj Kolník strelou z priestoru pravého kruhu na vhadzovanie vyrovnal a o rozhodujúci zásah sa postaral domáci kapitán Oli Jokinen ešte pred koncom druhej tretiny. Domáci obranca Branislav Mezei a útočník Štefan Ružička v mužstve hostí si do štatistík pripísali zhodne po dvoch trestných minútach. "Letci" z Philadelphie prehrali už piaty duel v rade a s tromi bodmi sú na chvoste celej NHL. Nepríjemnou správou je aj zranenie Petra Forsberga, ktorý nebude k dispozícii celý najbližší týždeň.

Na opačnom konci tabuľky tróni Buffalo, ktoré vyhralo aj siedmy zápas za sebou a už iba jeden duel ho delí od vyrovnania rekordnej série zo sezóny 1975/76. Hráči "Sabres" zdolali držiteľa Stanley Cupu z Caroliny aj v druhom tohtosezónnom súboji 5:4.
O podobnú sériu ako Buffalo prišli v piatok hokejisti Minnesoty, ktorí v súboji dvoch popredných tímov Západnej konferencie podľahli v Anaheime 1:2. "Divosi" prehrali prvý raz po šiestich víťazstvách v rade. V tíme hostí sa nepresadil ani jeden z trojice slovenských reprezentantov (Gáborík, Demitra, Radivojevič), pričom pre Pavla Demitru to bolo ešte len prvé stretnutie v tomto ročníku súťaže bez bodového zápisu. Minnesota zakončí krátku trojzápasovú šnúru po ihriskách súperov v sobotu v San Jose. Hokejisti Toronta po domácej prehre s Coloradom, teraz pripravili podobné sklamanie divákom v Columbuse. Hráči "Maple Leafs" zdolali domáci tím 4:2, keď víťazný gól strelil veterán Michael Peca, ktorý odohral svoj 700. zápas v NHL.
Fantastický finiš predviedli na domácom ľade hokejisti Dallasu, ktorí pristrihli krídla "jastrabom" z Chicaga. Hráči "Stars" prehrávali v 53. minúte o dva góly, no za posledných šesť minút pred záverečnou sirénou skórovali štyrikrát a dokonale obrátili skóre duelu. Víťazný gól strelil 40 sekúnd pred koncom strelou od modrej obranca Boucher. Michal Handzuš v drese hostí odchádzal z ľadu s dvoma mínusovými bodmi. Chicago už v prvej tretine prišlo o najproduktívnejšieho hráča celej súťaže Martina Havláta, ktorý si zranil členok a jeho zdravotný stav by mal byť známejší po dôkladnom vyšetrení.

Sumáre:
Florida - Philadelphia 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 3. STÜMPEL (Olesz), 28. KOLNÍK (Van Ryn, Gelinas), 39. O. Jokinen (Van Ryn, Salei) - 17. Gagne (Knuble, Robitaille), 27. Gagne (Kapanen, Pitkanen). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 26:27. Brankári: Belfour - Niitymäki. Diváci: 17 194

Columbus - Toronto 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 33. Malhotra (Chimera, Eriksson), 60. Svitov (Foote) - 30. McCabe (Sundin, Welwood), 38. Wellwood (Tucker, McCabe), 38. Peca (Steen), Kilger), 54. Pohl (Ondrus, Battaglia). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:27. Brankári: Leclaire - Raycroft. Diváci: 17 303

Buffalo - Carolina 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Góly: 10. Pominville (Hecht, Briere), 33. Kalinin (Gaustad, Pominville), 34. Afinogenov (Campbell, Roy), 54. Vanek (Afinogenov, Roy), 56. Špaček (Vanek, Afinogenov) - 6. Walker (Staal), 28. Staal (Whitney, Cole), 36. Belanger (Whitney, Larose), 59. Commodore (Cole). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 29:20. Brankári: Miller - Ward. Diváci: 18 690

St. Louis - Vancouver 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 7. Čajánek (Tkachuk), 46. Stempniak (Guerin, Tkachuk) - 48. Pyatt (D. Sedin, H. Sedin), 60. Näslund (Salo, H. Sedin), 65. Salo (Näslund, Morrison). Vylúčení: 12:10 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:39. Brankári: Sanford - Luongo. Diváci: 9 049

Dallas - Chicago 5:4 (1:2, 0:1, 4:1)
Góly: 5. Miettinen (Barnes, Ott), 54. Modano (Lehtinen, J. Jokinen), 55. Lehtinen (Sydor), 59. Ribeiro (Hagman, Lindros), 60. Boucher (Morrow, Halpern) - 16. Kukkonen (Vrbata, Bourque), 18. Bourque (Vrbata, Hamilton), 40. Holmqvist (Seabrook, Kukkonen), 56. Lapointe (Smolinski, Vrbata). Vylúčení: 9:11 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:22 Brankári: Turco - Boucher. Diváci: 18 198

Anaheim - Minnesota 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 24. Niedermayer (Fedoruk, Perry), 31. O´Donnel (Pählsson, Niedermayer) - 33. Bouchard (Foster, Rolston). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:28. Brankári: Giguere - Fernandez. Diváci: 13 430