18. septembra 2011

Stachovskij vyrovnal proti Kližanovi na 1:1 na sety

Líder domáceho tímu Martin Kližan prehral proti jednotke hostí Sergijovi Stachovskému druhý set úvodnej z dvoch nedeľňajších dvojhier v rámci bratislavského stretnutia SR - Ukrajina v ...

martin klizan BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Líder domáceho tímu Martin Kližan prehral proti jednotke hostí Sergijovi Stachovskému druhý set úvodnej z dvoch nedeľňajších dvojhier v rámci bratislavského stretnutia SR - Ukrajina v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov 3:6 po tom, ako získal prvú časť 6:4. Zápas zatiaľ trvá 87 minút.

Aktívnejší, razantnejší aj úderovo istejší Kližan na antuke pod odtiahnutou strechou Sibamac arény NTC prerazil súperovo podanie v piatom geme, už v tretej hre na to mal jednu možnosť. Za stavu 4:3 odvrátil päť brejkbalov Stachovského. Setbal premenil esom. V druhej časti Kližan inkasoval brejk na 2:4. Okamžite síce odpovedal na returne, ale potom si znova neudržal podanie - 3:5. V deviatom geme dosiahol Stachovskij obrat z 0:30. Pri druhom setbale si pripísal bod priamo z podania - Slovákov forhendový return odletel výrazne mimo.

Po úspechu páru Filip Polášek, Igor Zelenay v sobotňajšej štvorhre vedú Slováci 2:1, takýto náskok naposledy v Davis Cupe nevyužili v sezóne 1998 proti Švédom. V piatok Kližan zdolal Iľju Marčenka a Stachovskij si poradil s Pavlom Červenákom.

SLOVENSKO - UKRAJINA / priebežne (2:1 po sobotňajšej štvorhre)
(Bratislava, Sibamac aréna NTC, antuka pod odtiahnutou strechou)

Martin Kližan - Sergij Stachovskij 6:4, 3:6 po II. sete za 87 minút (47, 40)

Doterajšie výsledky:
Piatok:
Martin Kližan - Iľja Marčenko 6:7 (4), 6:3, 6:1, 6:3 za 210 minút
Pavol Červenák - Sergij Stachovskij 5:7, 2:6, 1:6 za 123 minút
Sobota:
Filip Polášek, Igor Zelenay - Sergej Bubka, Sergij Stachovskij 7:5, 6:7 (3), 6:2, 6:7 (3), 6:4 za 213 minút