12. novembra 2013

Stamkos opustil ľad na nosidlách, má zlomenú nohu

Pád Stevena Stamkosa v druhej tretiny zápasu s Tampa Bay a úder pravej nohy, ktorú má zlomenú Foto: TASR/AP
Bratislava (Teraz.sk) - Tím Tampa Bay Lightning dohrával pondelňajší zápas v Bostone bez svojej najväčšej hviezdy. Steven Stamkos opustil ľad v TD Garden na nosidlách po tom, čo sa necelých šesť minút pred koncom druhej tretiny zranil.

Stamkos sa dostal do kontaktu s domácim obrancom Dougie Hamiltonom a spadol na tyčku, o ktorú sa udrel do pravej nohy.

Podľa informácie portálu nhl.com útočník sa skúšal postaviť, ale padol na ľad a niekoľkokrát bolestivo buchol rukou do ľadu. Podľa prvých správ z tábora Lightning odišiel Stamkos do nemocnice na vyšetrenie. To preukázalo zlomenú holennú kosť. Čas návratu na ľad je neistý.

Boston Bruins vyhral zápas 3:0 a Tampa v ňom navyše prišla aj o obrancov Samiho Sala a Keitha Aulieho. Salo odišiel do kabíny v druhej tretine s poranenou nohou, Aulie v tretej časti so zranením hornej polovice tela.