Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2023

Štátny tajomník amerického ministra zahraničia poďakoval Ficovi a jeho dvom ministrom za podporu Slovenska UkrajineŠtátny tajomník ministra zahraničných vecí USA pre európske a euroázijské záležitosti James C. O’Brien sa počas piatkovej návštevy Slovenska stretol s predsedom Národnej rady SRZdieľať
65400933a91d8997408012 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Štátny tajomník ministra zahraničných vecí USA pre európske a euroázijské záležitosti James C. O’Brien sa počas piatkovej návštevy Slovenska stretol s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim, ako aj predsedom vlády Robertom Ficom, ministrom obrany Robertom Kaliňákom a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Jurajom Blanárom.


Témou rokovaní bolo posilňovanie bilaterálnych vzťahov a pokračujúca podpora Ukrajine. Informovalo o tom Veľvyslanectvo USA na Slovensku.

„Ako spojenci v najsilnejšej aliancii sveta, v NATO, štátny tajomník James C. O’Brien a veľvyslanec Gautam Rana poďakovali predsedovi vlády a ministrom za neustálu podporu Slovenska Ukrajine. Diskutovali aj o príležitostiach na zvýšenie obchodu a vyjadrili Slovensku uznanie za kroky v oblasti energetickej bezpečnosti a zelených technológií v našom regióne a za urýchlenie prechodu na čistú energiu prostredníctvom programov, ako je projekt Phoenix amerického ministerstva zahraničných vecí, ktorý podporuje klimatické ciele Slovenska,“ uviedlo Veľvyslanectvo USA na Slovensku.

Veľvyslanec Rana a štátny tajomník O’Brien tiež vyjadrili trvalý záväzok Spojených štátov k princípom demokracie, presadzovaniu právneho štátu, vykoreneniu korupcie, zabezpečenie slobody tlače a ochrane základných ľudských práv a slobôd pre všetkých ľudí.


Zdroj: SITA.sk - Štátny tajomník amerického ministra zahraničia poďakoval Ficovi a jeho dvom ministrom za podporu Slovenska Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov
<< predchádzajúci článok
Fico chystá „frontálny útok“ na právny štát, tvrdí Šimečka a žiada premiéra o zverejnenie predloženého návrhu EÚ (video)