Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2011

Stav Prešovčana s črevnými problémami je stabilizovanýZdravotný stav 25-ročného pacienta, ktorého doviezli s črevnými problémami a hematolyticko-uremickým syndrómom do košickej univerzitnej nemocnice, je ...Zdieľať
nemocnica Ilustračné fotoFoto: SITA/Ivan Fleischer KOŠICE 11. júna (WEBNOVINY) – Zdravotný stav 25-ročného pacienta, ktorého doviezli s črevnými problémami a hematolyticko-uremickým syndrómom do košickej univerzitnej nemocnice, je stabilizovaný. Ako dnes uviedla hovorkyňa nemocnice Jaroslava Oravcová, pacient sa subjektívne cíti dobre. Naďalej však vyžaduje komplexnú liečbu antibiotikami vrátane dialýz. V poradí tretiu dialýzu podstúpi dnes popoludní. Dialýzu absolvuje pre nedostatočnú funkčnosť obličiek.

Mladého 25-ročného Prešovčana priviezli z prešovskej nemocnice na Kliniku infektológie a cestovnej medicíny s podozrením, že môže ísť o nákazu spôsobenú podobným kmeňom Escherichia coli, ktorý spôsobil epidémiu v Nemecku. Mikrobiologický rozbor však podozrenie nepotvrdil. Ako uviedol profesor košického mikrobiologického ústavu Marián Siegfried, nejde o kmeň E. coli, aký sa vyskytol v Nemecku a ani v odobratých vzorkách nezistili smrteľne nebezpečný shiga toxín.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodca al-Kájdy vo východnej Afrike je mŕtvy
<< predchádzajúci článok
MAŇKA: Súčasný systém financovania EÚ nie je dobrý