24. novembra 2016

Stochov gól naštartoval Fenerbahce za víťazstvom nad Luhanskom

Miroslav Stoch, archívna snímka

Miroslav Stoch, archívna snímka Foto: TASR/AP Photo
Bratislava 24. novembra (TASR) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch strelil už svoj štvrtý gól v tomto ročníku Európskej ligy UEFA 2016/2017, prvý v skupinovej fáze.

Dvadsaťsedemročný krídelník bol žolíkom trénera Fenerbahce Istanbul Dicka Advocaata, ktorý ho poslal na ihrisko do druhého polčasu dovtedy bezgólového domáceho súboja s ukrajinskou Zorjou Luhansk. Nový muž sa mu v 59. minúte odvďačil za dôveru úvodným presným zásahom, keď strelou z 25 metrov prekvapil súperovho brankára. V 67. minúte stanovil na konečných 2:0 stopérsky kolega ďalšieho Slováka v domácom drese Martina Škrtela Simon Kjaer a turecký tím sa vďaka zisku troch bodov priebežne usadil na čele tabuľky A-skupiny.

Stoch zaznamenal predošlé tri presné zásahy do siete Grasshoppersu Zürich v dvojzápase play off a pomohol nimi k postupu do skupinovej fázy EL. Škrtela môže mrzieť inkasovaná žltá karta v nadstavenom čase víťazného súboja s Luhanskom, po ktorej bude chýbať v záverečnom vystúpení proti Feyenoordu Rotterdam.

Zenit Petrohrad si drží stopercentnú úspešnosť. Ruský klub bodoval naplno aj v piatom zápase D-skupiny, keď doma zdolal izraelský Maccabi Tel Aviv 2:0. K triumfu Zenitu prispel aj slovenský reprezentant Róbert Mak, ktorý odohral celý duel a po jeho prihrávke strelil Aleksandr Kokorin v 44. minúte otvárací gól stretnutia. Zenit mal už po 4. kole zaručené prvé miesto v tabuľke a postup do 16-finále.

Európska liga UEFA 2016/2017, 5. kolo:

A-skupina:

Fenerbahce Istanbul - Zorja Luhansk 2:0 (0:0)

59. STOCH, 67. Kjaer, ČK: 90.+3 Sobol (Luhansk)

/M. Škrtel odohral celý zápas + ŽK, M. Stoch (obaja Fenerbahce) od 46. minúty + gól/