Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. decembra 2011

Štrajk železničiarov spôsobil v Belgicku kolaps dopravyBelgickú železničnú dopravu zasiahol v stredu štrajk, ktorý spôsobil aj kolaps cestnej dopravy v niektorých mestách počas rannej špičky. Najmä v Bruseli vznikli rozsiahle zápchy, keďže ...Zdieľať
belgicko strajk zelezniciarov BRUSEL 21. decembra (WEBNOVINY) - Belgickú železničnú dopravu zasiahol v stredu štrajk, ktorý spôsobil aj kolaps cestnej dopravy v niektorých mestách počas rannej špičky.


Najmä v Bruseli vznikli rozsiahle zápchy, keďže viac ľudí bolo nútených použiť autá. Značné výpadky miestnej železničnej dopravy zaznamenali aj v južnom regióne Valónsko. Spoločnosť Thalys prevádzkujúca rýchlovlaky musela zrušiť dnešné spoje do Nemecka.

Dnešná akcia sa koná deň pred plánovaným štvrtkovým štrajkom verejného sektora proti plánom na zmenu penzijného systému a neskoršieho odchodu do dôchodku.

K štrajkujúcim železničiarom sa vo štvrtok pridajú ďalší pracovníci dopravy, nemocníc, škôl ako aj vládni úradníci. Nová belgická vláda premiéra Elia Di Rupa plánuje v rámci úsporných opatrení zvýšiť odchod do predčasného dôchodku o dva roky.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šofér zrazil chodca. Myslel si, že prešiel po plachte
<< predchádzajúci článok
Poslanci opäť polemizujú o svojich platoch

Štrajk železničiarov spôsobil v Belgicku kolaps dopravy - diskusné fórum čitateľov