Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2023

Strana Aliancia plánuje pred voľbami rozšíriť svoj názov o Maďarské fórumStrana Aliancia plánuje zmeniť pred nadchádzajúcimi predčasnými voľbami svoj názov. Republikové predsedníctvo strany sa v ...Zdieľať
fc8a8687 676x451 29.3.2023 (SITA.sk) - Strana Aliancia plánuje zmeniť pred nadchádzajúcimi predčasnými voľbami svoj názov. Republikové predsedníctvo strany sa v utorok uznieslo na tom, aby sa v záujme vytvorenia spoločnej kandidačnej listiny maďarských strán názov strany rozšíril na Aliancia - Maďarské fórum.


Informovala o tom hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme. Strana tým chce vyjsť v ústrety možnej spolupráci s Maďarským fórom.

Platforma Most-Híd za súhlasu ďalších dvoch platforiem iniciovala, aby boli okrem Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie na kandidátnej listine aj zástupcovia Maďarského fóra. Vzhľadom na to, že Maďarské fórum ponuku Mosta-Híd neprijalo, miesta by mali byť vyhradené na základe dohody založenej na konsenze všetkých troch platforiem.

Platforma Most-Híd 25. marca po stretnutí delegátov predvolebného stretnutia informovala, že pre dosiahnutie tejto dohody je pripravená urobiť potrebné kompromisy a za akceptovateľnú považuje aj zmenu názvu.


Zdroj: SITA.sk - Strana Aliancia plánuje pred voľbami rozšíriť svoj názov o Maďarské fórum © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Porsche chce pri Hornej Strede investovať miliardu eur
<< predchádzajúci článok
RTVS uzavrela dohodu o spolupráci s národnou verejnoprávnou televíziou Ukrajiny, vymenia si aj programový obsah