Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2023

RTVS uzavrela dohodu o spolupráci s národnou verejnoprávnou televíziou Ukrajiny, vymenia si aj programový obsahRozhlas a televízia Slovenska (RTVS) uzavrela dohodu o spolupráci s Národnou verejnoprávnou televíznou a rozhlasovou spoločnosťou Ukrajiny. V utorok sa na pôde RTVS ...Zdieľať
clipboard01 676x363 29.3.2023 (SITA.sk) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) uzavrela dohodu o spolupráci s Národnou verejnoprávnou televíznou a rozhlasovou spoločnosťou Ukrajiny. V utorok sa na pôde RTVS stretol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj s Andriyom Taranovom, členom Správnej rady Národnej verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Ukrajiny UA: PBC.

Rozvoj bilaterálnych vzťahov


Cieľom spolupráce je rozvoj bilaterálnych vzťahov v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania. RTVS o tom informovala v tlačovej správe.

Myslím si, že vzájomná spolupráca verejnoprávnych médií z rôznych krajín je kľúčom k rozširovaniu kultúrnosti, vzájomného rešpektu, tolerancie a vzájomného pochopenia v medzinárodnom priestore. V dnešnej dobe je naša vzájomná podpora a spolupráca dôležitejšia a potrebnejšia ako kedykoľvek predtým,“ vyhlásil Machaj.

Zdokonalenie sa v jazyku


Obe médiá vyjadrili dohodou spoločný záujem o zintenzívnenie spolupráci vo vzájomnej výmene programového obsahu, najmä z oblasti vysokej kultúry, dokumentárnej tvorby, histórie, sociálnej problematiky, medzikultúrnej rozmanitosti či zo života menšín.

Ako na záver uviedla RTVS, obaja zástupcovia médií sa dohodli, že budú na základe pozvania spolupracovať na organizovaní krátkodobých študijných pobytov pre redaktorov. Účelom je tak zdokonalenie sa v slovenskom a ukrajinskom jazyku.


Zdroj: SITA.sk - RTVS uzavrela dohodu o spolupráci s národnou verejnoprávnou televíziou Ukrajiny, vymenia si aj programový obsah © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strana Aliancia plánuje pred voľbami rozšíriť svoj názov o Maďarské fórum
<< predchádzajúci článok
Poslanci odmietli uznesenie europarlamentu v súvislosti s LGBTI+, Šimečka to považuje za neštandardné a veľkú hanbu