02. októbra 2013

Strelecký líder KHL Pestuško skončil s otrasom mozgu

V utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec (3:1) nedohral stretnutie najlepší domáci strelec prebiehajúceho ročníka ligy Maxim Pestuško. Zápas sa pre neho ...

Moskva 2. októbra (TASR) - V utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec (3:1) nedohral stretnutie najlepší domáci strelec prebiehajúceho ročníka ligy Maxim Pestuško. Zápas sa pre neho skončil v 37. minúte, keď utrpel zranenie po tvrdom ataku hosťujúceho obrancu Kirilla Svijazova.

Hokejista Slovana Bratislava Peter Ölvecký (vpravo) strieľa tretí gól tímu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 23. septembra 2013 v Bratislave. Prizerajú sa zľava Alexander Bojkov, brankár Alexander Jeriomenko a Maxim Pestuško (všetci Dinamo Moskva). Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ako uvádza Sovetskij sport, Pestuško po zákroku spadol na ľad a z neho sa dostal len s pomocou spoluhráčov. Po sebe zanechal na ľade veľa krvi, ktorú museli údržbári ľadovej plochy niekoľko minút odstraňovať. V sprievode lekára odišiel následne Pestuško na vyšetrenie na stanicu rýchlej pomoci. Po jeho skončení lekári do protokolu napísali: "Hráč Pestuško utrpel zranenie mozgu druhého stupňa. Ide aj o podozrenie na zlomeninu nosa a dolnej čeľuste." O niečo neskôr kluboví lekári potvrdili lebečno-mozgové zranenie a zlomeninu nosa.

"Hriešnik" Svijazov uviedol, že v žiadnom prípade nechcel Pestuška zraniť. "Pestuško jednoducho dal dole hlavu. Ja som nič neurobil. Všetko sa odohralo v rámci pravidiel. Nechápem, odkiaľ sa na ľade objavilo toľko krvi. Ani rozhodcovia nereagovali a ukázali, aby sa hralo ďalej. Maximovi želám rýchle uzdravenie. Nechcel som ho zraniť. Je to hokej - tvrdá hra."

Disciplinárna komisia KHL však na jeho zákrok mala iný názor a zastavila mu činnosť na maximálny počet desať zápasov.