Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. mája 2011

Súd rozhodol o prepustení Martina Hrabárika z väzbySúd dnes rozhodol o prepustení z väzby 27-ročného Martina H., ktorého vraždu údajne plánovala jedna skupina bratislavského podsvetia. Martin H. sa dostal do väzby za to, že nechodil na súd v ...Zdieľať
sud Foto: BRATISLAVA 10. mája (WEBNOVINY) – Súd dnes rozhodol o prepustení z väzby 27-ročného Martina H., ktorého vraždu údajne plánovala jedna skupina bratislavského podsvetia. Martin H. sa dostal do väzby za to, že nechodil na súd v inej kauze.


Kukláči ho v marci zadržali pri akcii, ktorá bola zameraná práve na údajných plánovačov jeho vraždy. Okresný súd Bratislava III. rozhodol o prepustení z väzby preto, že akceptoval písomný sľub obžalovaného.

Ten sa zaviazal, že sa bude každé dva týždne hlásiť probačnému úradníkovi, nahlási každú prípadnú zmenu adresy, nebude páchať trestnú činnosť, nebude sa stretávať s poškodenými a neodíde do cudziny.

Novinári, ktorí čakali na prepustenie Martina H. z Bratislavského ústavu na výkon väzby, sa ho nedočkali. Pred väznicou sa objavili pravdepodobne policajti v civile s kukláčmi, čo nasvedčovalo, že sa budú o Martina H. zaujímať. Niektorí policajti aj vošli do väznice a v jednej chvíli sa pred jej vchodovými dverami rozostúpili kukláči. Napokon sa však vrátili do auta a odišli. Väznica má pritom viacero východov, takže mohli použiť aj iný.

Podľa portálu Čas.sk sa Martin H. pohyboval okolo skupiny tzv. Sýkorovcov. Policajti vraj mali podozrenie, že Martina H. chceli vylákať na stretnutie, zabiť a zakopať, povedal zdroj portálu. Policajti pri marcovej razii zaistili aj zbrane a zadržali sedem ľudí, medzi nimi aj jedného z údajných šéfov partie 43-ročného Ladislava B. Martin H.je sám v inom prípade na lavici obžalovaných.

Spolu s ďalšími štyrmi mužmi je obžalovaný za hrubý nátlak v organizovanej skupine. Podľa prokurátorky pod hrozbou násilia nútili majiteľa dnes už zrušeného bratislavského podniku U Matúša, aby mesačne za ochranu platil sedem tisíc korún (230 €).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Populácia najchudobnejších krajín sa do 2050 zdvojnásobí
<< predchádzajúci článok
Figeľ požiadal riaditeľa NDS o vysvetlenie drahých služieb