Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2022

Súd rozhodol o väzbe pre študenta, ktorý na škole v Novákoch útočil sekerouŠtudent, ktorý na strednej škole v Novákoch útočil sekerou, ostane stíhaný väzobne. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SRZdieľať
utok sekerou skola novaky 676x507 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Študent, ktorý na strednej škole v Novákoch útočil sekerou, ostane stíhaný väzobne. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, súd na stredajšom neverejnom zasadnutí v trestnej veci obvineného mladistvého Alexandra B. zamietol jeho sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým bol vzatý do väzby pre obavu, že bude pokračovať v trestnej činnosti.


Najvyšší súd väzbu mladistvého obvineného nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka," doplnila hovorkyňa.


Na strednej odbornej škole v Novákoch v okrese Prievidza vo štvrtok 3. novembra na začiatku vyučovania začal tínedžer behať po škole so sekerou v ruke. Jedno dievča pritom zasiahol do čela a zranil aj ďalšieho chlapca. Po útoku zo školy ušiel. Na miesto boli privolaní policajti, ktorí nasadili psovodov a po žiakovi pátrali. Chytili ho 500 metrov od školy v neďalekom poli. Vyšetrovateľ následne Alexandra B. obvinil z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej v štádiu pokusu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd rozhodol o väzbe pre študenta, ktorý na škole v Novákoch útočil sekerou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Expolicajta Kučerku hospitalizovali, súd musel termín zasadnutia zrušiť
<< predchádzajúci článok
Exšéf finančnej správy Imrecze si našiel pod autom neznáme zariadenie