Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. júna 2023

Súd sa bude odsúdeným Holanďanom za vraždu priateľky zaoberať opakovane, už po druhý raz


Tagy: Súdy Vražda

Mestský súd Bratislava I vytýčil na 19. júla hlavné pojednávanie v kauze holandského lodného kapitána Gerrita Jana Kramera obžalovaného z vraždy priateľky Simony. Vyplýva to ...Zdieľať
gettyimages 1207748593 scaled e1629447547868 676x378 5.6.2023 (SITA.sk) - Mestský súd Bratislava I vytýčil na 19. júla hlavné pojednávanie v kauze holandského lodného kapitána Gerrita Jana Kramera obžalovaného z vraždy priateľky Simony. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.


Ten sa pritom prípadom bude zoberať už po druhý raz. Krajský súd v Bratislave totiž ešte v januári 2020 zrušil verdikt z roku 2016, ktorým prvostupňový okresný súd odsúdil obžalovaného na 22 rokov väzenia. Dôvodom bol podľa odvolacieho súdu nedostatočne zistený skutkový stav veci.Incident sa odohral v roku 2014 v byte na Obchodnej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby Gerrit Jan K. 25-ročnú Simonu najskôr udieral do hlavy a neskôr aj podpálil. Prvostupňový súd okrem trestu odňatia slobody uložil v roku 2016 obžalovanému aj povinnosť zaplatiť pozostalým odškodné 100-tisíc eur. Obžalovaný bol pôvodne stíhaný väzobne, neskôr sa pre procesnú chybu dostal na slobodu. Na vyhlásení pôvodného rozsudku nebol prítomný.


Obnovený proces v tejto kauze sa mal pôvodne začať už v marci tohto roku. Holandský súd však vtedy ešte nerozhodol, či obžalovaného, ktorého v jeho rodnej krajine zadržali na základe zatykača, vydá na Slovensko. Urobil tak až následne v apríli.


Zdroj: SITA.sk - Súd sa bude odsúdeným Holanďanom za vraždu priateľky zaoberať opakovane, už po druhý raz © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Súdy Vražda
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demokrati oznámili predvolebnú spoluprácu s Jablkom Ďuriš Nicholsonovej (video)
<< predchádzajúci článok
Tesco naplno spúšťa svoj Online Club, členom ponúkne doručenie zadarmo a 21 eur späť