Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. mája 2020

Sudkyňa Maruniaková rozhodla v zmenkovej kauze veľmi rýchlo, tvrdí komisia súdnej radyV súčasnosti stíhaná bývalá sudkyňa Zuzana Maruniaková rozhodla v spore o zmenku v hodnote viac ako osem miliónov eur veľmi rýchlo napriek tomu, že mala staršie nerozhodnuté veci. Konštatuje to vo svojej ...Zdieľať
sud 676x451 26.5.2020  - V súčasnosti stíhaná bývalá sudkyňa Zuzana Maruniaková rozhodla v spore o zmenku v hodnote viac ako osem miliónov eur veľmi rýchlo napriek tomu, že mala staršie nerozhodnuté veci. Konštatuje to vo svojej správe komisia, ktorú Súdna rada SR zriadila v septembri minulého roku po policajnej akcii zameranej na sudcov.

Prípad zaujímal krajský súdAko na utorkovom zasadnutí rady zhrnul člen komisie na preverovanie podozrení voči sudcom Lajos Mészáros, o prípad zmenky, ktorej vyplatenie sa dožadoval podnikateľ Marian Kočner, sa následne zaujímali z Krajského súdu v Bratislave.

Konkrétne z oddelenia takisto obvinenej sudkyne Andrei Haitovej, aj keď vo veci ešte nebolo vypracované rozhodnutie prvostupňového súdu. „Súdna úradníčka o tom spísala záznam," povedal Mézsáros.

Komisia tiež skonštatovala, že prerozdeľovanie spisov na Okresnom súde Bratislava V, po tom, ako tam v máji 2017 prišla Zuzana Maruniaková, nezodpovedalo zákonu.

Sudcovia si údajne totiž sami vyberali, ktoré prípady odovzdajú na prerozdelenie sudkyni Zuzane Maruniakovej. Jeden zo sudcov dokonca tvrdil, že prerozdeľovanie ovplyvnil vtedajší predseda súdu.

Sudkyňu ovplyvňovala štátna tajomníčka


Jeden z prípadov týkajúci sa zmeniek nakoniec dostala aj Zuzana Maruniaková. „Dospeli sme k záveru, že takto to nemá byť," povedal Mézsáros.

Najvyšší súd SR 19. marca ponechal obvinenú sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, ktorá rozhodovala občianskoprávny spor o jednu z miliónových zmeniek a jej vyplatenie si nárokoval Marian Kočner, na slobode.

Podľa zverejnenej komunikácie z aplikácie Threema Zuzanu Maruniakovú pri rozhodovaní ovplyvňovala bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská.

Sudkyňa nakoniec vo veci rozhodla v prospech Mariana Kočnera. V marci toho roku sa Zuzana Maruniaková vzdala výkonu funkcie sudkyne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sudkyňa Maruniaková rozhodla v zmenkovej kauze veľmi rýchlo, tvrdí komisia súdnej rady © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nedele by mali ostať otvorené, navrhuje Iniciatíva slovenských maloobchodníkov
<< predchádzajúci článok
Boris Johnson pozval Vladimira Putina na online summit o vývoji vakcíny proti koronavírusu

Sudkyňa Maruniaková rozhodla v zmenkovej kauze veľmi rýchlo, tvrdí komisia súdnej rady - diskusné fórum čitateľov