Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2018

Súdny boj o telo zločinca Charlesa Mansona vyhral jeho vnukNa archívnej snímke z 21. decembra 1970 Charles Manson reaguje na fotografov, keď v sprievode polície odchádza na obednú prestávku počas súdneho pojdenávania v Los Angeles.Zdieľať
Na archívnej snímke z 21. decembra 1970 Charles Manson reaguje na fotografov, keď v sprievode polície odchádza na obednú prestávku počas súdneho pojdenávania v Los Angeles. Foto: TASRAP
Los Angeles 13. marca (TASR) - S telesnými pozostatkami amerického zločinca Charlesa Mansona môže disponovať jeho vnuk Jason Freeman. Rozhodol o tom v pondelok vyšší súd v kalifornskom okrese Kern.


Manson zomrel vo veku 83 rokov ešte vlani 19. novembra a odvtedy je jeho telo uložené v ľade v márnici v Bakersfielde. O právo disponovať s ním bojovali na súde okrem Freemana aj Michael Brunner, ktorý tvrdí, že je jeho posledným žijúcim synom, a Michal Channels - dlhoročný zločincov priateľ, s ktorým si dopisoval.

Freeman zatiaľ rozhodnutie súdu nekomentoval, ale podľa agentúry AP sa v minulosti vyjadril, že telesné pozostatky svojho starého otca dá spopolniť a popol rozpráši.

Manson bol vodcom vražedného kultu, ktorý naviedol v roku 1969 skupinu svojich väčšinou mladých stúpencov, aby zavraždili najmenej sedem ľudí. Medzi obeťami ním iniciovaných vrážd v Los Angeles bola aj herečka Sharon Tateová, ktorá bola v deviatom mesiaci tehotenstva - dieťa čakala so svojím manželom, poľsko-francúzskym filmovým režisérom Romanom Polanským.

Manson si odpykával doživotie za mrežami kalifornskej väznice Corcoran a svojím strážcom údajne povedal, že už nemá žijúce deti a ani závet.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viac ako 2 200 absolventov vysokých škôl je bez práce. Chýba potrebná prax v odbore, pomôcť môžu trainee programy.
<< predchádzajúci článok
Od začiatku roka vyhnal konflikt v Afganistane z domov asi 30.000 ľudí

Súdny boj o telo zločinca Charlesa Mansona vyhral jeho vnuk - diskusné fórum čitateľov