Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. novembra 2023

Súdny proces so ženou obžalovanou z terorizmu má stanovený termín pojednávania, zatiaľ sú vytýčené tri termínyProces s Renátou D., ktorá je obžalovaná pre podporu terorizmu v súvislosti so svojím pobytom v Sýrii, začína na Špecializovanom trestnom súde v ...Zdieľať
10 1 676x451 12.11.2023 (SITA.sk) - Proces s Renátou D., ktorá je obžalovaná pre podporu terorizmu v súvislosti so svojím pobytom v Sýrii, začína na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v pondelok 13. novembra.


Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že vo veci sú zatiaľ vytýčené tri termíny hlavného pojednávania. Renáta D. je stíhaná pre trestné činy ohrozenia mravnej výchovy mládeže, založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny a vojnového bezprávia.

Obžalovanú na Slovensko dopravili z Iraku vládnym špeciálom v rámci repatriácie slovenských občanov. Podľa medializovaných informácií predtým žila v Sýrii, kam prišla z Egypta za svojím manželom, údajným členom teroristickej organizácie ISIS.

Na Slovensko dopravili aj dve deti obvinenej, ktoré sú momentálne v starostlivosti štátu. Samotná obvinená je od februára tohto roku vo väzbe.


Zdroj: SITA.sk - Súdny proces so ženou obžalovanou z terorizmu má stanovený termín pojednávania, zatiaľ sú vytýčené tri termíny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
WP: Kľúčovú rolu pri sabotáži na Nord Stream hral ukrajinský plukovník
<< predchádzajúci článok
Ruské sily vykonali ďalších viac ako 60 náletov, ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zničiť jednu riadenú strelu