01. marca 2009

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí hokejovej Slovnaft extraligy: Štvrťfinále - 2. zápasy (hrá sa na 4 víťazstvá): HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) - ...

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí hokejovej Slovnaft extraligy:

Štvrťfinále - 2. zápasy (hrá sa na 4 víťazstvá):
HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) - stav série: 1:1
Góly: 35. Michal Chovan (Cebák, Dlouhý), 38. M. Štrba (Hvila, Michal Chovan), 43. M. Štrba (Hvila, Michal Chovan), 45. Hvila (Michal Chovan, M. Štrba), 52. Hvila (Michal Chovan) - 10. Tomášek (Cibuľa, Halaj), 42. Róbert Huna (Kumstát)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Halaj na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš - Gajan, M. Grečko, 2382 divákov

Zvolenčania - aj tentokrát bez trénera Holaňa - začali útočne a hneď v úvode sa nepresadil pred Falterom Štrba. Brejky Mikuláša boli znovu nebezpečné, v 2. min mohol odpovedať Róbert Huna. V 10. min využili Liptáci presilovku, prihrávka Cibuľu spoza bránky mala "očí" a z medzikružia sa pri pravom kruhu presadil Tomášek. V 13. min zabudli obrancovia Zvolena na Richarda Hunu, ktorý sa úplne voľný pred Lacom nepresadil. Zvolenčania mali vyrovnanie na dosah v závere tretiny v presilovke. Najprv Cebák od modrej aj s prispením teču Chovana opečiatkoval žŕdku Liptákov, potom Hvila na dvakrát neprekonal Faltera v čistej šanci, aby sa napokon po strele Čierneho puk odrazil od zadného mantinelu ku Gálikovi, ktorý pri pravej žrdi nepochopiteľne netrafil prázdnu bránku.
V druhej tretine sa obraz hry nemenil. Zvolenčania búšili do súpera, ktorý často vyhadzoval puky, prípadne číhal na brejky. Až v 35. min pri signalizovanom vylúčení sa domáci presadili - po prihrávke Cebáka skóroval Chovan. Zvolenčanov gól nabudil a v 38. min využili presilovku. Hvila poslal po ľade puk z vrchu ľavého kruhu a po teči Štrbu išiel Zvolen prvýkrát v tejto sérii do vedenia.
Liptáci však dokázali na začiatku tretej tretiny vyrovnať, keď sa v presilovke presadil z ľavého kruhu Róbert Huna. Zvolenčania odpovedali o minútu neskôr. Po prihrávke Hvilu dokázal skákajúci puk zblízka dostať za Faltera Štrba. Potom domáci využili presilovku o dvoch hráčov, keď Hvila nemal problém trafiť puk do odkrytej časti bránky - 4:2. Mikulášania mohli odpovedať Cibuľom v presilovke, ktorý z bĺízka trafil len žrď, no napokon v 52. min potvrdil víťazstvo Hvila, keď si počkal na správny moment a prekonal Faltera.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) - stav série 2:0
Góly: 16. Hranáč (Pálffy, J. Mikúš), 26. R. Školiak (Jendek, Ďurák), 30. Hranáč (Pálffy) - 42. Kútny (Marek Haščák)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Škadra 5+DKZ, Kocák 5+DKZ, Kutálek 10+trest v hre - Gabriš 5+DKZ, Paroulek 5+DKZ, Kudělka 10+trest v hre (všetci za bitku), A. Nedorost 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, J. Konc - Mášik, Stano, 3727 divákov

Druhý zápas play off v Max aréne mal od začiatku rovnaký scénar ako ten prvý. Obe družstvá sa zamerali na dôkladnú defenzívu zameranú najmä na pokrytie stredného pásma. Oproti prvému zápasu sa zmenila hra Dukly v útočnom pásme, kde ich hráči boli drzejší, dôraznejší a korčuliarsky aktívnejší, čo robilo domácej obrane problémy. Keď sa už zdalo, že pozorní brankári si v úvodnej časti poradia so všetkými streleckými pokusmi, napriahol počas presilovky štyroch proti trom na modrej čiare Hranáč a prestrelil Kováča popod vyrážačku. Druhá tretina bola už bohatšia na gólové príležitosti. Po tlaku Nedorostovho útoku stálo pri Rybárovi šťastie, tak isto ako pri Kováčovi počas presilovky domácich. To ho opustilo v 26. min, keď ho strelou pod hornú žŕdku prekonal Školiak. Pol minúty pred uplynutím polovice riadnej hracej doby Hranáč svojim druhým gólom skoro roztrhol sieť nad Kováčovou lapačkou. V 34. min neuniesli hráči Trenčína, že mušie váhy tretieho útoku Skalice s nimi svojim výkonom zametajú ľad a tak ich po odpískaní napadli päsťami. Najlepším "boxeristom" sa ukázal najvyšší a najťažší Trenčan Kudělka, ktorý si za súpera vybral o dve hlavy nižšieho a o 30 kg ľahšieho Kutálka. V 42. min sa Trenčanom podarilo znížiť Kútnym počas presilovky a zdramatizovať tým stretnutie. O necelú minútu trafil prekvapivou strelou Hartmann pravú žŕdku bránky Hálu, ktorý po druhej tretine vystriedal Kováča. Aj keď sa hráči Trenčína snažili streliť kontaktný gól, hra domácich im dovolila dostávať sa iba do pološancí, s ktorými si vždy hravo poradil vo výbornej forme chytajúci Rybár. Skaličania si bojovnosťou a umnou taktickou hrou víťazstvo postrážili.

Skupina o 9. až 12. miesto - 1. kolo:
MsHK Garmin Žilina - SkiPark MHK Kežmarok 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 62. Pleva (Javín, R. Kontšek)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Valachovič - Gašparík, Valach, 1195 divákov

Domáci hokejisti mali od úvodných minút prevahu. Príležitosti Jabrockého v 2. a Krajčiho vo 4. min zostali nevyužité. V 5. min sa v gólovej šanci ocitol jubilant Kokavec, puk však v dobrej príležitosti nespracoval. V 9. min vyskúšal pozornosť domáceho Lánička hosťujúci Flašar. "Vlci" početnú prevahu pri vylúčení Jelínka v 9. min nevylúčili a hra upadla do priemeru. V závere tretiny mohli meniť skóre domáci Jabrocký a Čacho, Budai však ich príležitosti kryl. Druhá časť zápasu bola najmä o vylúčeniach. Celkovo šesť hráčov sedelo na trestnej lavici. Ani jeden z tímov početnú prevahu nevyužil a nevytvoril si ani žiadnu šancu na vsietenie gólu a tak ani po dvoch tretinách sa stav stretnutia nemenil. V záverečnej časti duelu sa hral tiež iba priemerný hokej. V 47. min mal výbornú príležitosť Kežmarčan Klein, ale mieril len do chráničov brankára Láníčka. Odpovedať mohli domáci zásluhou Jabrockého v 51. min, ale Budai bol pozorný. V závere oba tímy nevyužili početnú prevahu a muselo sa predlžovať. Žilina o svojom tesnom víťazstve rozhodla až v predĺžení, keď pri vylúčení kežmarského Drotára Pleva delovkou od modrej prekonal Budaia.

HK AquaCity ŠKP Poprad - HK Ardo Nitra 3:4 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 15. Kasík (A. Kroták), 19. A. Kroták (Rataj, Fabian), 43. A. Kroták (Kasík) - 8. Dobrý (S. Saliji), 28. S. Saliji (Vozdecký), 35. H. Ručkay (M. Školiak, Bobček), 64. Vozdecký
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Jarolín (Poprad) na 5+DKZ za vrazenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Krpelec - Korba, Smrek, 863 divákov

V dôležitom súboji dvoch priamych aktérov o vyhnutie sa barážovej priečke sa mohol ako prvý zapísať do streleckej listiny Kroták, keď šikovne vyzvŕtal Fedora, ale puk z jeho hokejky prešiel tesne vedľa bránky. V 8. min zahrmelo na druhej strane, keď Šimonovič neudržal puk vo svojej lapačke a Dobrý bez problémov otvoril skóre. Napriek tomu však iniciatíva ostala na hokejkách domácich. V 11. min síce Jarolín zahodil dve šance, zato v 15. min Kasíkova delovka priniesla vyrovnanie. V 19. min predviedol prvý útok Popradu rýchlu kolmú akciu, na konci ktorej Kroták efektným blafákom vycvičil Fedora a vsietil druhý gól.
V úvode druhej časti obaja brankári podržali svoje tímy, keď Fedor vychytal Stantiena a Šimonovič zmaril strelu zblízka osamoteného Uhnáka. V 28. minúte hostia vyrovnali, keď ľahká bekhendová strela S. Saljiho po teči od domáceho hráča prelobovala skrčeného Šimonoviča. Obrat skóre podčiarkol H. Ručkay v 35. minúte, keď po šikovnej prihrávke Školiaka obišiel ležiaceho Šimonoviča a pohodlne zakončil.
V úvode tretej tretiny zabezpečil vyrovnanie Kroták, keď na jeho projektil v presilovke nemal Fedor žiadnu šancu. Minútu pred koncom mal stopercentnú šancu na rozhodnutie Jarolín, ale jeho strelu Fedor zneškodnil. Vzápätí ten istý hráč fauloval a oslabil domácich na 5 minút. Keď sa zdalo, že obrovskú šancu v podobe presilovky, ktorá sa natiahla do predĺženia, Nitrania nevyužijú, v jej samom závere vypálil od modrej Vozdecký a jeho strela sa zastavila až za bezmocným Šimonovičom.