17. septembra 2011

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí Corgoň ligy

Súhrn výsledkov stretnutí 9. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012: MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0) Gól: 53. Pačinda (z 11 m), ŽK: 78. ...

futbal BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 9. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 53. Pačinda (z 11 m), ŽK: 78. Šinglár, 90. U. Matič - 53. M. Farbák, rozhodovali: Ježík - Brendza, Lieskovský, 3100 divákov
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - Pačinda, K. Kuzma, Šinglár, Viazanko (90.+ Isola) - Diaby, Škutka (83. U. Matič)
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, M. Farbák (83. Guba), Čep, Krob - Lipták (54. Žůrek) - Ricardo Torres (40. P. Baláž), V. Macko, P. Petráš, P. Katona - Mariano Bernardo

Východoslovenské derby prinieslo v prvom polčase slabý nezáživný futbal s minimom šancí, keď len jediná hlavička domáceho Pačindu po centri Čonku mierila medzi žrde. Košičania začali aktívnejšie a už v 2. min Čonka vypálil tesne nad bránku Prešova. Ďalší vzruch nastal až v 23. min, keď Tofiloski zle vybehol, Bernardo ho prehlavičkoval, lopta však išla nad košickú bránku. Po polhodine hry mali domáci aké-také možnosti, no hlavička Diabyho išla vedľa a dobrá strela Škutku mierila iba do bočnej siete.

Druhé dejstvo začali lepšie domáci, keď po Kuzmovom priamom kope Dobias nepretlačil loptu do siete. V 53. min zasiahol Farbák vo vzduchu centrovanú loptu rukou a rozhodca Ježík ukázal na biely bod. Nariadenú jedenástku Pačinda premenil. Košičania boli lepším tímom, častejšie sa pokúšali zakončovať, no Viazankovu strelu Viazanko vyrazil na roh a Škutkova jedovka tesne minula bránu. Hostia zvýšili obrátky po 70. min, keď sa viac zatláčali za polovicu domácich. vypracovali si však iba jednu šancu, keď v 81. min po rohu Čep z dobrej pozície hlavičkoval vedľa. Víťazstvo mohol ešte domáci Pačinda ale jeho tečovaná strela skončila vedľa žrde.

Hlasy:
Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Som rád, že zápas dopadol herne i výsledkovo tak, ako sme si predsavzali. Po debakli v Trenčíne sme si napravili reputáciu. Vychádzala nám najmä prechodová fáza po stranách, výborne zahrali krajní obrancovia. Mali sme dosť možností na poistenie výsledku, aby sme dohrali zápas pokojnejšie."
Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Nebudem obhajovať neobhájiteľné. Veľmi rád by som videl do hláv našich hráčov. Súper urobil viac pre víťazstvo a zaslúžene zvíťazil, hoci gólom z penalty."

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Gól: 84. Vyskočil, ŽK: 62. Pavlenda, 79. M. Hruška - 73. Tomaček, 75. Karhan, rozhodovali: Samotný - Borsányi , Poláček, 4225 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda (87. Paur), Janečka, Pavol Majerník, Chren - Hodek (66. Brčák), M. Babic, Pavlovič, M. Hruška - A. Candrák (54. Orávik), Pavelka
Trnava: Raška - P. Čarnota, Diallo, Koubský, Ľ. Hanzel - R. Procházka, Karhan, M. Kaščák, Vyskočil - T. Oravec (69. Tomaček), Koro Kone (88. Bernáth)

Vo výbornej atmosfére sa hral od úvodnej minúty otvorený ofenzívny futbal. Už v 7. min Babic šikovne uvoľnil Hrušku, jeho strelu zvnútra šestnástky Raška kryl. Na druhej strane sa do dobrej príležitosti dostal Oravec, z 8 m však Kuciaka neprekonal. V 20. min napriahol z 25 m Pavlovič, Raška si s jeho strelou poradil. Nádherný futbalový moment priniesla 22. min, keď Procházka spoza pokutového územia strelou do šibenice poriadne vyprášil Kuciakove rukavice. Po polhodine hry Babicov center našiel v pokutovom území Pavelku, jeho hlavičke chýbali centimetre. V 38. min Karhan lišiacky spoza hráča vystrelil, domáci gólman v poslednej chvíli reflexívne vyrazil. V závere prvého dejstva Pavlenda vyzvŕtal obranu Spartaka, posunul Candrákovi, ktorého výborný center na zadnú žrď nedokázal Hruška z troch krokov poslať do siete.

Úvodne momenty druhého dejstva veľa futbalovej krásy nepriniesli. Po hodine hry Babicov center sklepol Pavelka pred Hrušku, ten však neprestrelil obranu Spartaka. O päť minút sa situácia zopakovala, Hruška tentoraz z uhla netrafil bránku. V 67. min striedajúci Brčák vybojoval loptu v súboji s Diallom, uvoľnil Pavelku, ten však mieril iba do obrancu hostí a následnú gólovú strelu Orávika zázračne aj s pomocou žrde vyrazil Raška. V 76. min vyslal nádherný projektil spoza šestnástky Orávik, lopta len o milimetre minula trnavskú svätyňu. O osude stretnutia napokon rozhodla 84. min, keď sa k lopte dostal Vyskočil a z 13 m trafil excelentne k ľavej žrdi Kuciakovej bránky - 0:1. V záverečných minútach sa domáci snažili o vyrovnanie, avšak aktuálny líder tabuľky si tesné víťazstvo ustrážili.

Hlasy:
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Súhlasím s trénerom hostí, že to bol výborný zápas v peknej kulise. Dnes sme chceli vyhrať, hráčom nemôžem nič vyčítať. Bolo to stretnutie o jednom góle, my sme naše šance nedali a v závere sme inkasovali. Sme smutní, dostávame góly v závere zápasov a tým prichádzame o cenné body."
Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Videli sme vynikajúci futbal v perfektnej kulise na peknomštadióne. Obe mužstvá hrali na víťazstvo, pri gólových šanciach domácich nás podržal Raška. Aj my sme mali svoje možnosti, napokon skóroval Vyskočil. Tešíme sa z víťazstva na pôde pre nás nepríjemného súpera."

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2 (0:2)
Góly: 58. Masaryk - 15. Piaček, 26. Střihavka, ŽK: 30. J. Kostelný, 33. Huber, 54. Greššák - 26. Deza, 33. Barčík, rozhodovali: Smolák - E. Weiss, Cuninka, 3496 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Huber, J. Kostelný, Gallo - Skalák (57. Krbeček), Greššák, J. Vavrík (32. Hoferica), Ďubek - F. Serečin (57. Š. Pekár), Masaryk
Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, M. Ondráš, Patrik Mráz - Deza (64. Gergel), S. Angelovič, Pečovský, Barčík - Střihavka (58. Šulek), T. Majtán (90.+ R. Pich)

Tribúny štadióna pod Čebraťom sa celkom utešene zaplnili, ale od úvodného hvizdu mali jasne navrch fanúšikovia hostí. A "žlto-zelení" boli živší aj na ihrisku. Svoju územnú prevahu korunovali v 15. min, keď biliardovú akciu zakončil strelou pod brvno Ružomberka Piaček - 0:1. Domáci obrancovia sa celej akcii len nečinne prizerali. V 23. min sa zničoho-nič ocitol v sľubnej pozícii Masaryk, ale žilinskú bránku z uhla netrafil. O tri minúty neskôr podnikli Žilinčania bleskový protiútok, Majtán z pravej strany našiel prihrávkou Střihavku a proti jeho strele nemal Hrdlička vo svätyni MFK najmenšiu šancu - 0:2. Vzápätí prišli ďalšie vzrušujúce momenty. Kostelný vo vlastnom pokutovom území stiahol na zem Dezu, Majtánovi pokutový kop však Hrdlička vyrazil. V prvom polčase bola Žilina jasne lepším mužstvom. Domácim síce snahu nebolo možné uprieť, ale tá sama o sebe na vyššiu futbalovú kvalitu súpera jednoducho nemohla stačiť.

Do druhého dejstva vstúpili domáci s očividnou snahou streliť kontaktný gól. V 58. min sa im to aj podarilo, keď Masaryk z voleja zo siedmich metrov trafil presne - 1:2. Pre nového kapitána MFK to už bol piaty gólový zápis v CL 2011/2012. Ružomberský tlak zmohutnel, žilinské hradby však stáli na pevných základoch. Hostia dali o sebe vedieť až v 75. min a takmer bol z toho gól. Majtán si našiel priestor v súperovej šestnástke a jeho prízemná strela len tesne minula ľavú žrď bránky Ružomberka. Potom sa v dobrom svetle ukázali aj domáci, Masayrk v sklze na bránkovej čiare však na loptu nedočiahol. Nasledovala žilinská kontra a na jej konci Majtánova strela, ktorú vyrazil pozorný Hrdlička. Obrovské úsilie Ružomberčanov v závere duelu už neprinieslo vyrovnávajúci gól.

Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Začali sme dobre, ale potom sme urobili tri chyby a po nich sme dostali dva góly. Podarilo sa nám streliť kontaktný gól, mali sme aj ďalšie dobré šance, ale chýbalo nám pri nich viac šťastia. V druhom polčase sme hrali veľmi dobre, takto by to malo vyzerať stále. S výsledkom, samozrejme, nemôžeme byť spokojní."
Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Okrem úvodných minút celý prvý polčas vyznel lepšie pre nás. Dali sme dva góly a keby sme premenili pokutový kop, zápas by sme už dohrávali úplne v pokoji. Do druhého polčasu išli domáci so snahou streliť kontaktný gól, čo sa im aj podarilo. Výsledok potom visel na vlásku až do konca duelu. Som rád, že si vezieme z Ružomberka tri body."

FC Nitra - FK Senica 0:0
ŽK: 24. M. Kolmokov - 22. J. Gajdošík, 55. P. Pavlík, 83. Wijlaars, rozhodoval: Vlk - Benko, Petríček, 1180 divákov

Nitra: Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Šimončič (70. R. Sloboda), Držík - V. Gajdoš (60. Rák), I. Hodúr (85. M. Gajdošík), Ľ. Kolár - Šimonek
Senica: Bolek - Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal - Wijlaars, T. Kóňa - Jaroslav Diviš (90. J. Valenta), Piroska, M. Ďurica (90.+ Kalabiška) - K. Kroupa

Obe mužstvá začali veľmi opatrne. V drese hostí sa v 11. min prezentoval Kóňa strelou po zemi spoza šestnástky, ktorú Chudý zneškodnil. V 16. min sa prudko pálilo na oboch stranách, Piroskovu strelu kryl domáci gólman a Šimonek nemieril presne. Kolár sa dostal do pozície, z ktorej skóroval v ostatnom domácom zápase, avšak tentokrát sa nepresadil. Ďurica zahrával štandardnú situáciu v 24. min, ale na Chudého jeho strela nestačila. Po Gorositovej prihrávke to skúšal sprava Diviš, ale ani on neskóroval. V 31. min Gajdoš naservíroval loptu Kolárovi priamo na hlavu, ale mladý Nitran šancu nevyužil. O tri minúty neskôr pridal Kolár ešte jednu strelu, ktorá sa neujala, a tak futbalisti odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa začalo zvyšovať tempo hry. V 47. min prišla Gajdošova delovka z 20 metrov, ktorú Bolek vytlačil len s ťažkosťami. V 51. min zašprintoval Diviš po pravej strane, stíhal ho však Kolmokov a Chudý ho odstavil od lopty. Ďurica zakončoval center v 55. min, no recept na domáceho brankára nenašiel. O minútu neskôr rovanko tvrdo pálil Gajdoš z takmer identickej pozície, Bolek si však udržal čisté konto. V 66. min Pedro Leal nahodil loptu pred bránku Divišovi, no pohotový Chudý loptu reflexívne vyboxoval. V 80. min Šimonek vysunul Ráka do stopercentnej šance, no kanonier Nitry loptu už nedokázal dobehnúť. Rák a Hodúr sa v 85. min postavili na hranicu šestnástky, aby skúsili šťastie zo štandardnej situácie, ale Rákova lopta letela ponad brvno. Zápas sa skončil rovnako ako začal, mužstvá si body spravodlivo rozdelili.

Hlasy:
Cyril Stachura (tréner Nitry): "Bol to náročný zápas. Nikto nechcel otvoriť hru. Poznali sme súpera a aj on nás. Chýbal nám rýchly prechod stredom, Senica nám hrozila brejkami. Myslím si, že remíza je spravodlivá."
Stanislav Griga (tréner Senice): "Prišli sme do Nitry s veľkým rešpektom. Boli sme futbalovejší, herne lepší a vypracovali sme si viac gólových príležitostí. V koncovkách sme boli málo agresívni. Zápas sme mohli a mali vyhrať."

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 2:0 (2:0)
Góly: 17. Marek Hlinka, 33. Jakubko, ŽK: 59. T. Hučko, 68. Poljovka, 81. M. Turňa - 45. L. Peltier, 48. Kleščík, 70. Depetris, ČK: 76. T. Hučko (B. Bystrica) po 2. ŽK, rozhodovali: Sedlák - Slyško, Bóllo, 1380 divákov

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka, Kupčík (57. Chupáč), Hučko - Marek Hlinka (46. J. Prekop) - B. Ľupták, M. Bažík, M. Pančík ml. - Laksík (63. Brašeň), Jakubko
Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - V. Horváth - L. Peltier, Štefánik (53. Malec), Salinas (76. Čögley), Hlohovský (53. P. Mazan) - Depetris

Trenčania v úvode naznačili, že si do Banskej Bystrice prišli minimálne po bod. Vpredu boli aktívni, pohybliví, ale nedostávali sa do šancí. Prvú príležitosť si naopak vypracovali domáci futbalisti, no po Hučkovom centri sa Jakubko v malom vápne nepresadil. Až v 17. min to domácim vyšlo, po rohovom kope zostali pri lopte, z pravej strany poslal center do šestnástky Turňa a mladý Hlinka usmernil hlavou loptu do spodnej časti brvna, odkiaľ sa odrazila za bránkovú čiaru. Trenčania mohli odpovedať v polovici prvého polčasu, dostali sa do dvoch sľubných príležitostí. Najprv Depetris posunul loptu Peltierovi, ktorý dobre mieril, ale dobrým zákrokom sa prezentoval aj brankár Belic O minútu neskôr sa po centri z pravej strany dostal do šance aj sám Depetris, ktorý voľný pred Belicom hlavičkoval vedľa. Dukla vyťažila z minima maximum, keď v 33. min Hučko poslal loptu do pokutového územia, kde ju Jakubko prenechal Laksíkovi, no ten mu ju hneď vrátil a skúsený kanonier Jakubko sa prezentoval z ľavej strany parádnou strelou do opačného rohu Volešákovej svätyne - 2:0. Trenčanom chýbala agresivita, čo sa prejavilo najmä v druhom polčase. V ňom videli diváci veľmi málo príležitostí, za zmienku stojí Jakubkova strela spoza šestnástky nad brvno, prípadne na opačnej strane Horváthov priamy kop z 25 m. Domáci mepúšťali hostí do šancí a to aj napriek tomu, že sa im v 57. min zranil stopér Kupčík a v 76. min utŕžil Hučko druhú žltú a následne červenú kartu. Nováčik mal v závere prevahu, ale tú nepretavil ani do gólovej príležitosti.

Hlasy:
Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Trenčín má vyspelé mužstvo a technicky dobre vybavených hráčov ako aj dobrú organizáciu hry. Spoliehali sme sa na to, že držanie lopty určite nebude v tomto zápase na našej strane, takže sme sa pripravili na dobrú organizáciu hry. To sa nám aj podarilo, súper bol síce aktívnejší mal viac v moci loptu, ale do nejakých gólových príležitostí sme ho nepustili. Rozhodla disciplína a väčšia túžba po víťazstve, ktorá bola na našej strane. Okorenili sme ju aj dvoma nádhernými gólmi, ktoré patria k ozdobe Corgoň ligy. Z tohto podhľadu je víťazstvo zaslúžené."
Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Nevstúpili sme dobre do prvého polčasu, slabou agresivitou a neochotou zašpiniť si trenky sme pustili súpera do komfortného vedenia. V druhom polčase napriek tomu, že sme sa snažili niečo urobiť so zápasom, súper kontroloval vývoj, nepustil nás do šance a zaslúžene vyhral."