24. septembra 2008

Súhrn výsledkov stredajších zápasov extraligy v hádzanej mužov

...

TJ Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 21:30 (14:14)

Najviac gólov: Vadkerti a Szapu po 5, S. Mažár 3 - Tumidalský 11, Pekár 9, Mokriš 4/3

Pok. hody: 3/1 - 5/4, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 700 divákov

Po vyrovnanom prvom polčase zaspali domáci hádzanári úvod druhého dejstva a favorit napokon vo veľmi dobrom a kvalitnom stretnutí doviedol duel do víťazného konca. V prešovskom drese sa strelecky presadili Tumidalský s Pekárom, ktorí strelili spolu 20 gólov.

IS Košice - HK 47 Trnava 38:24 (21:12)
Najviac gólov: Durilla 9, Baláž 7, J. Kolesár a T. Urban po 5 - Budzák 7, Ofčarovič 4, Oros 3

Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčení: 5 - 3, ČK: Štefanisko (Košice) za tri vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 400 divákov

Domáci hádzanári začali vo svižnom tempe už od začiatku stretnutia a hostia z Trnavy nedokázali výraznejšie odpovedať na ich hru. Košičania si už v prvom dejstve vypracovali 9-gólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zvýšili.

MŠK Hlohovec - MHC Edymax Bardejov 40:32
(18:14)
Najviac gólov: F. Zaťko 14/6, Pupík 10, Bočkay 6 - Bokol 6, Čorej 6/1, Miženko a Židišin po 5

Pok. hody: 6/6 - 5/1, vylúčení: 8 - 7, ČK: Kravčák za tri vylúčenia, Židišin (obaja Bardejov) za hrubý faul, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 350 divákov

Prvý polčas zápasu v Hlohovci bol vyrovnaný, obidve mužstvá sa striedali vo vedení. Domáci si až v závere prvej časti hry vypracovali náskok a do šatní išli so štvorgólovým vedením. Po zmene strán už mali hru vo svojich rukách hádzanári Hlohovca, ktorí napokon po dobrom výkone bez väčších problémov doviedli zápas do víťazného konca.

MŠK HANT Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 39:28
(21:14)
Najviac gólov: Maťaš 10/2, Frajkor a Ľ. Ďuriš po 8 - Kuchárik 8, Mišenčík 6, Štepanovský a Volentics - obaja 4/2

Pok. hody: 2/2 - 7/5, vylúčení: 7 - 5, ČK: M. Kozák (Považská Bystrica) za tri vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 400 divákov

V zápase veľmi dobrej úrovne podali domáci hádzanári bojovný výkon. Napriek tomu, že sa im zranil kľúčový hráč v obrane Straka, už v prvom polčase si dokázali vybudovať sedemgólový náskok (21:14). Po zmene strán pokračovali Považania v dobrom výkone a Bratislavčanom nedali šancu uspieť. Najlepším hráčom na palubovke bol Ďuriš, ktorý svoju dominanciu potvrdil aj ôsmimi gólmi. Považania napokon zdolali ŠKP hladko 39:28.