13. januára 2009

Súhrn výsledkov utorkových zápasov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 44. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SkiPark MHK Kežmarok - Dukla Trenčín 2:5 (0:3, 1:0, 1:2) Góly: 29. Mašlonka (Flašar, D. ...

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 44. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

SkiPark MHK Kežmarok - Dukla Trenčín 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Góly: 29. Mašlonka (Flašar, D. Brincko), 57. M. Drotár (Mašlonka, Šechný) - 8. Ľ. Hurtaj (J. Liška, Gabriš), 12. V. Nemec (Čacho), 16. Čacho (Ľ. Hurtaj, Gabriš), 43. Marek Haščák, 49. Homer (P. Mikuš, Kóňa)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - M. Snášel, P. Šefčík, 560 divákov

V prvej päťminútovke zaujali divákov šance Čacha na jednej a Čížeka na druhej strane, pri ktorých veľa ku gólu nechýbalo. V 7. min sa v presilovke ocitol sám pred brankárom Trenčan Nemec, Klempa však situáciu zvládol. "Vojaci" sa gólu dočkali až vo svojej druhej početnej prevahe, keď do čierneho trafil Hurtaj - 0:1. To, čo Nemcovi nevyšlo v 7. min, si vynahradil o päť minút neskôr: v samostatnom úniku si tentoraz Klempu vychutnal - 0:2. Tretí úder inkasovali "jastrabi" z hokejky Čacha v 16. min a v tej chvíli to s nimi vyzeralo zle-nedobre.
Od začiatku II. tretiny nastúpil v kežmarskej bránke Budai a hneď musel pri niekoľkých trenčianskych šanciach ukázať svoje majstrovstvo. V 26. min sa v rýchlom slede v sľubných príležitostiach ocitli D. Žemba a Nedorost, stav stretnutia však zostal nezmenený až do 29. min, keď sa v skrumáži pred bránkou v presilovke najlepšie zorientoval domáci Mašlonka - 1:3. O dve minúty zazvonila po Tomíkovej strele žŕdka domácej bránky. Budai si tak aj vďaka nej držal čisté konto i naďalej. V závere druhého dejstva hrali domáci dve presilovky, Hálu však neprekonali. Nepísané pravidlo nedáš-dostaneš sa naplno potvrdilo v úvode tretej tretiny, keď do prázdnej bránky netrafil Segľa a na druhej strane pridal štvrtý gól hostí Marek Haščák - 1:4. V 49. min mala Dukla po vylúčení V. Žembu a Brincka možnosť hrať presilovku piatich proti trom, ktorú už po deviatich sekundách hry využil Homer - 1:5. Kežmarskú streleckú nemohúcnosť prelomil druhým gólom v 57. min po prečíslení Drotár, no to bolo zo strany domácich všetko. Kežmarčania nezopakovali kvalitný výkon z nedeľňajšieho zápasu proti Slovanu Bratislava a v utorok podľahli Trenčínu úplne zaslúžene.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MHC Martin 5:4 po predĺžení (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)
Góly: 14. Kovář (Kuric, Heš), 22. Richard Huna (Kriška, Róbert Huna), 28. Kovář (Halaj), 46. B. Pohanka (Tomášek, J. Cibula), 61. Kovář (Halaj) - 40. Appel (L. Říha, Klepáč), 51. L. Havel (L. Říha), 53. I. Ďatelinka (Babka, Török), 60. L. Havel (L. Říha, Appel)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország - Orolin, Kalina, 1930 divákov

Tradičné derby malo šesťbodovú príchuť boja o elitnú šesticu, aj keď pred týmto zápasom mali horšiu pozíciu Martinčania. Od začiatku boli aktívnejší Liptáci. Čakanie na úvodný gól ukončila v 14. min prvá presilovka MHk 32. Vylúčenie Vantrobu pohotovo potrestal po Kuricovej šikovnej otočke zblízka Kovář - 1:0. Mikulášania mali aj v ďalších minútach navrch, vydaril sa im nástup do druhého dejstva. Na začiatku 22. min skončila v Dzubinovej sieti strela rýchleho Richarda Hunu - 2:0. Na rozdiel troch gólov zvýšil opäť počas presilovej hry produktívny český legionár Kovář, ktorý sa presadil už po ôsmich sekundách početnej výhody. Zaskočení Martinčania sa nevedeli dostať do tempa. Tesne pred druhou sirénou Klepáč nahodil puk na Faltera, za jeho chrbát ho dorazil Appel a vrátil hostí do zápasu - 3:1. V 46. min sa strelecky presadil aktívny domáci B. Pohanka a zdalo sa, že je rozhodnuté, ale hostia vrhli v poslednej desaťminútovke všetky sily do záverečného náporu. V 51. min po vyhratom buly znížil L. Havel a o necelé dve minúty svietilo na ukazovateli skóre po presilovkovej strele Ivana Ďatelinku už iba 4:3. Hostia minútu pred koncom duelu odvolali brankára. Na začiatku im do karát zahralo vylúčenie Kumstáta, ktoré využil zblízka nekrytý Havel a stretnutie poslal do predĺženia - 4:4. V 32. sekunde nadstaveného času vrátil radosť na domáce tribúny svojim tretím gólom Kovář a rozhodol o tom, že dva body za remízu po predĺžení zostali v Liptovskom Mikuláši.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC´05 Banská Bystrica 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 23. D. Skokan (D. Buc, Holečko), 38. Kasík (A. Kroták, I. Rataj), rozhodujúci sam. nájazd A. Kroták - 24. Biro (Ľ. Sabol), 33. Pardavý (Ľ. Sabol, M. Dian)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Tomaška (B. Bystrica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Korba, Smrek, 984 divákov

Obom súperom nechýbala v dueli silná motivácia. Bystričania bojovali o hornú šestku a Popradčania o nádej na účasť v play-off. Tomu od úvodu zodpovedal aj priebeh stretnutia, keď sa obaja súperi prezentovali aktívnym, ofenzívnym hokejom. V úvodných minútach hostia viackrát podkúrili domácej obrane, ale s nebezpečnými príležitosťami Češíka a Pardavého si Šimonovič poradil. Domácim sa naskytla veľká šanca v závere tretiny, ale nepremenili presilovku o dvoch hráčov napriek obliehaniu bránky súpera. Až v úvode druhej časti hry sa diváci dočkali gólu. V 23. min Skokan opakovanou strelou našiel recept na pozorného Petríka - 1:0. O chvíľu však bolo vyrovnané, gólovo sa presadil Biro, ktorý v presilovke trafil z otočky do "vinkľa". Bola to opäť presilovka, ktorá priniesla hosťom druhý gól, keď peknú kombinačnú akciu zakončil s prehľadom Pardavý - 1:2. V závere tretiny však aj Popradčania ukázali, že vedia využiť presilovku, keď po Kasíkovej bombe od modrej čiary opäť vyrovnali. V záverečnej časti sa obidva tímy síce snažili, ale nevypracovali si veľa šancí. Keď im ku streleniu gólu nepomohli ani presilovky v predĺžení, rozhodnúť sa muselo až v samostatných nájazdoch. V nich sa šťastie priklonilo po rozhodujúcom presnom zásahu Krotáka na stranu Popradu.

HKm Zvolen - MsHK Garmin Žilina 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 2. Štrba (P. Barinka), 8. T. Tatar (Dubec, Bruun) - 5. R. Kontšek (Koložváry)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Dubec (Zvolen) na 10 minút za hrubé nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 893 divákov

Zvolen začal utorkové stretnutie opäť s juniormi Valachom a Tatarom v zostave a Žilina len s asistentom trénera Richardom Turazom, ktorý viedol mužstvo v pozícii hlavného kouča. Už v 2. min otvoril skóre Štrba po samostatnom prieniku a následnej dorážke. Z nevinnej akcie v 5. min Žilina vyrovnala gólom Kontšeka po prihrávke Koložváryho. Vo vlastnom oslabení následne hostia pohrozili samostatným únikom Škodu, ale jeho samostatný prienik brankár Laco ľahko zneškodnil. V 8. min Zvolen opäť skóroval, k slovu sa dostal úspešný reprezentant do 20 rokov Tatar - 2:1. Akcie sa striedali pred oboma bránkami, pričom viac z hry mali Zvolenčania. Aj druhá tretina priniesla rovnaký obraz hry, šancí na skórovanie však bolo málo. Pri presilových hrách sa na oboch stranách sa vyznamenali brankári.
Favorizovaný Zvolen v úvode tretej tretiny zvýšil aktivitu a mal v početnej prevahe niekoľko šancí. Hokejisti HKm pokračovali v nasadenom tempe, pribrzdilo ich však vylúčenie Dubca na 10 minút. Vtedy sa aj Žilinčania dostávali do nebezpečných šancí, ale gólu sa nedočkali. V 55. min brankár Žiliny Láníček zneškodnil bravúrne lapačkou veľkú šancu domáceho Hvilu. Snahu hostí o vyrovnanie zastavilo zbytočné vylúčenie obrancu Javína v závere zápasu, a tak Žilina svoju šancu na predĺženie nedotiahla úspešne do konca.

HK 36 Skalica - HC Košice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 5. T. Višňovský (Kutálek, Zálešák), 20. J. Mikúš (R. Hartmann), 45. Kutálek (Zálešák, T. Višňovský) - 55. Petričko (Ščurko)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Mášik, Müllner, 3128 divákov

V prvej tretine sa hral opatrný hokej, keď obrany prevyšovali útoky. Čisté gólové šance sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Prvú vážnejšiu chybičku Košičanov potrestal Tibor Višňovský, ktorý si vypýtal puk od Kutálka a zavesil ho ponad lapačku Lipovského - 1:0. V 9. min nevyužil Huna prihrávku od Grona. O dve minúty sa na malú chvíľu ocitol Juraj Mikúš sám pred Lipovským a tento minisúboj vyhral košický brankár. Keď hostia nevyužili na strelenie gólu dve presilovky, Jenčík po dravom úniku po krídle vystrelil do sieťky nad plexisklom. Päť sekúnd pred prvou sirénou prekvapil všetkých strelou zápästím Juraj Mikúš a stanovil skóre úvodného dejstva na 2:0. Druhú tretinu začali domáci presilovou hrou, ktorá im vôbec nevyšla. V 25. min počas ďalšej početnej výhody našiel výborne hrajúci Juraj Mikúš Ďuráka samého pred Lipovským, ale znova úradoval Skaličan v bránke hostí a nedovolil domácim priaznivcom tešiť sa z gólu. V polovici zápasu si Huna vykorčuľoval z pravého kruhu až pred Rybára, ale jeho lapačka bola efektívna. V ďalšom striedaní efektívne zasiahol aj proti Sýkorovi. V 33. min domáci brankár znovu potvrdil svoju dobrú formu proti Bartošovi, ktorý dokončoval biliardovú akciu celej päťky. Pri hre štyroch proti štyrom sa gólovo presadil Hartmann, ale proti pravidlám, keď puk zasunul do košickej bránky nohou. Minútu pred koncom druhej tretiny po prečíslení so Zálešákom opäť Hartmann prestrelil Lipovského bránku.
Počas tretej tretiny výborný hokej gradoval. Začal to Gronov útok, ktorý si pri tlaku v útočnom pásme vynútil presilovku, počas nej však držal domácich nad vodou skvelý Rybár. V 45. min sa po milimetrovej Zálešákovej prihrávke gólovo predviedol Kutálek - 3:0. Krátko pred ním svoj únik Juraj Mikúš zakončil strelou vedľa. Svojou snahou donútili Skaličania Košičanov v krátkom slede faulovať, ale ani jedna z presiloviek domácim nevyšla. Päť minút pred záverom zdramatizoval stretnutie Petričko - 3:1. V následnej presilovke domácich opečiatkoval pravú žŕdku hosťujúcej bránky Kocák. Tabaček svojim vyhodením puku mimo ihriska ponúkol domácim 41 sekundovú výhodu o dvoch hráčov, ale Skaličanom početné výhody v utorok nevychádzali. Potvrdili to aj v poslednej minúte, keď opäť nevyužili tú istú možnosť. Záhoráci však napokon zvíťazili úplne zaslúžene.

HK Ardo Nitra - HC Slovan Bratislava 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Ľ. Pištek (Vozdecký, M. Gálik), 45. H. Ručkay (M. Gajdoš, Kmeč), 50. H. Ručkay (Kmeč, Baran), 57. T. Chrenko - 10. Kropáč (Lažo, Hančák), 19. Uram (Lažo, Döme), 29. Döme (Kukumberg), 34. Lipiansky (Hujsa, J. Kováčik), rozhodujúci sam. nájazd Lažo
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, M. Novák, 2566 divákov

Po úvodnej opatrnej hre prišiel prvý gól až v 10. min, keď sa po prihrávke Laža zblízka presadil Kropáč - 0:1. O tri minúty mohol viesť Slovan dvojgólovým rozdielom. Vaic naznačil strelu, posunul na Laža, no ten pred odkrytou bránkou na puk nedočiahol. V závere prvej časti hry sa ocitol sám pred Faltom Uram a blafákom využil presilovku - 0:2. Nitrania skórovali až v polovici stretnutia, keď v útočnom pásme prenechal Vozdecký puk Pištekovi a ten sa zoči-voči bývalému spoluhráčovi Hovimu nemýlil - 1:2. Hosťom stačilo iba 43 sekúnd na ďalšiu zmenu skóre a Dömeho strela švihom z ľavého kruhu znamenala tretí gól vo Faltovej bránke. V 34. min zvýšil Slovan na 4:1, keď Lipiansky v ťažkej pozícii dorazil puk po svojej vlastnej strele. V úvode tretej tretiny sa puk po pokuse domáceho útočníka Čaládiho obtrela o žrď Hoviho bránky, no v 46. min sa po strele od modrej čiary najlepšie zorientoval pred bránkoviskom Ručkay a prekonal Hoviho - 2:4. Ten istý hráč skóroval aj v 50. min, keď
mu po fatálnej Kováčikovej chybe v rozohrávke posunul puk Kmeč a stretnutie sa zdramatizovalo - 3:4. O minútu ohrozili domáci Hoviho opäť, keď Čaládi efektne vrátil v útočnom pásme puk Rumpelovi, ale jeho tvrdú strelu bez prípravy zastavila vyrážačka brankára hostí. V 57. min však Hovi inkasoval, keď Nitrania v oslabení nahodili puk na zadný mantinel a ten sa nečakane odrazil pred T. Chrenka, ktorý vyrovnal na 4:4. V predĺžení sa nerozhodlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých víťazný gól zaznamenal hosťujúci Lažo.