14. decembra 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 37. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: SOBOTA: HK Ardo Nitra – HK 36 Skalica 4:3 (1:0, 2:3, 1:0) Góly: 7. Rumpel (Kudrna, Vozdecký), 26. Baran ...

SOBOTA:

HK Ardo Nitra – HK 36 Skalica 4:3
(1:0, 2:3, 1:0)
Góly: 7. Rumpel (Kudrna, Vozdecký), 26. Baran (Ručkay, Poláček), 27. Čaládi (Podstavek), 47. Kmeč (Baran) – 26. Grűndling (Hartmann, Hranáč), 28. Pálffy, 39. Višňovský (Zálešák)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Jankovič, 2239 divákov.

Vedenia sa v stretnutí ujali domáci hráči, keď v 7. minúte nahodil Kudrna od modrej puk pred bránku a po teči Rumpela skončil za chrbtom skalického brankára Rybára. V 18. minúte po Chrenkovej strele vypadol puk Rybárovi z lapačky a Čaládi z dorážky opečiatkoval ľavú žrď bránky hostí. V úvode druhej časti naservíroval Pálffy ideálny puk Hartmannovi, no ten ho netrafil podľa predstáv. V 26. minúte Skalica vyrovnala v presilovke, po skrumáži okolo Faltovej bránky dostal puk do bránky Hollý, no o 18 sekúnd šli domáci opäť do vedenia, keď Ručkay posunul spoza bránky puk Baranovi, ktorý bez prípravy prestrelil Rybára. O ďalších 30 sekúnd viedli Nitrania už 3:1, keď počas signalizovaného trestu prihral Podstavek puk Čaládimu, ktorý namieril presne. V 28. minúte však bol Pálffy faulovaný vo vyloženej pozícii a nariadené trestné strieľanie sám ideálne zrealizoval elegantným blafákom do bakhendu - 2:3. V závere druhej tretiny v úniku dvoch na jedného naznačil strelu Zálešák,
no poslal Višňovskému, ktorý vyrovnal na 3:3. Domáci so do vedenia dostali opäť v 47. minúte, keď po spolupráci Barana s Kmečom druhý menovaný strelou švihom medzi Rybárove betóny strelil štvrtý gól Nitry. O pár sekúnd mohli hostia opäť pykať, keď sa Čaládi dostal až pred Rybára, ten mu však chytil blafák. V ďalšom priebehu mali veľmi blízko ku gólu domáci T. Chrenko i Vozdecký, no skóre 4:3 sa už

NEDEĽA:
SkiPark MHK Kežmarok - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Heš (Halaj, Vaškovič), 34. Richard Huna (Róbert Huna, P. Lištiak)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: M. Droppa (Kežmarok) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - M. Grečko, Kalina, 571 divákov

Úvod stretnutia medzi posledným a tretím tímom tabuľky príliš hokejovej krásy nepriniesol. Prvú riadnu strelu do priestoru bránky vyslal v 6. min domáci Mašlonka, Falter bol však pozorný. Z gólu sa ako prví radovali Liptáci - v 10. min využil presilovku Heš. V 13. min hrali hostia 47-sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov, veľa toho však nevymysleli. Presilovku si o dvoch hráčov v závere tretiny zahrali i domáci, puk však ani po niekoľkých šanciach do Falterovej bránky nedostali. Aj v druhej tretine hra oboch tímov nemala divákov čím zaujať. Hostia sa prispôsobili chaotickej a nepresnej hre domácich. Brankári aj preto nemali veľa práce. V 34. min Richard Huna po spolupráci s bratom Róbertom na dvakrát prepasíroval puk do Klempovej bránky a bolo 0:2. Liptákom po tomto momente narástli krídla a pred kežmarskou bránkou bolo do konca tretiny neraz horúco.
V 45. min hrali hostia po vylúčení Brincka ďalšiu presilovú hru, v ktorej mohli zvýšiť svoj náskok, Klempa však zatiahol roletu. V dobrej šanci sa v 49. min ocitol domáci Pavličko, nemieril však presne. Takmer poldruhaminútovú dvojnásobnú početnú výhodu mal Kežmarok k dispozícii v 50. min. Bezzubá útočná aktivita mu však úspech nepriniesla. Ani na druhej strane nedokázali Liptáci vylúčenie Bartoňa na 2+2 min potrestať tretím gólom, preto až do konca ostal v platnosti stav 2:0 pre hostí.

Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. R. Tomík (Čacho, Gábriš), 54. R. Tomík (z tr. strieľania), rozhodujúci sam. nájazd R. Tomík - 7. Marcel Haščák (Kolusz, Skokan), 20. A. Kroták (Rataj, Buc)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Marcel Haščák (Poprad) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - M. Orolin, M. Novák, 2580 divákov

Úvodná desaťminútovka zápasu mala dobré tempo a diváci videli aj dva góly. Už po 85-tich sekundách sa trenčianskemu publiku prvýkrát predstavila nová posila Róbert Tomík, ktorý tvrdým príklepom z ľavého kruhu otvoril skóre. Hostia však už v 7. min v presilovke vyrovnali, keď pred bránkou tiesnený Marcel Haščák tečom prekonal Kováča. Potom sa hra upokojila a viac zaujímavého sa dialo až v závere prvej tretiny. Najskôr domáci Hurtaj nestihol do prázdnej bránky zakončiť peknú kombinačnú akciu, aby 23 sekúnd pred sirénou udreli Popradčania. Tesne po tom, ako sa ubránili v oslabení súperovej presilovke, Kroták dorážkou rozvlnil sieť. Optická prevaha Trenčína v prostrednej časti hry vyznela do prázdna, útočné pokusy stroskotávali na kvalitnej popradskej defenzíve na čele s nepriestreľným Šimonovičom, preto sa žiadna zo striel neujala. Hostia sa pokúsili o niekoľko nebezpečných brejkov, no aj domáci gólman bol tam, kde mal byť.
Trenčanov k znovuoživeniu herného prejavu postrčila 51. min, kedy Homer delovkou od modrej čiary trafil z vnútornej strany žŕďku, gól z toho však nebol. V 54. min Kasík stiahol v nájazde Tomíka a sám faulovaný nariadené trestné strieľanie premenil. V závere riadneho hracieho času mali obe mužstvá výhodu presilovej hry, pričom tá popradská sa preniesla až do predĺženia a hoci hostia v nej poriadne obstreľovali trenčiansku bránku, rozhodnúť sa muselo až v samostatných nájazdoch. Za domácich v nich uspeli Nedorost a R. Tomík, za hostí iba Rataj, takže dva body zostali v Trenčíne.

HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Tománek (Bulík, Pardavý), 10. Vlk (Jánoš) - 5. J. Kopecký, 8. Špelda (M. Šterbák, P. Bartoš), 17. J. Kopecký (Michel Miklík, P. Bartoš), 37. S. Gron (Rudolf Huna, Grman), 40. Rudolf Huna (S. Gron, Grman), 58. Šimurda (S. Gron, Jenčík), 60. Grman (Rudolf Huna, S. Gron)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Juraj Faith (Košice) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gašparík, Valach, 2720 divákov

V Banskej Bystrici sa hral útočný a kombinačný hokej na oboch stranách. Ako prví sa ujali vedenia domáci, v 4. min vymietol ľavý horný roh Lipovského svätyne z pravej strany Tománek. O 40 sekúnd hostia vyrovnali, po chybe domácej obrany získal puk Kopecký a zblízka vymietol taktiež ľavý roh, ale tentoraz bránky Petríka. V 8. min využili hostia presilovku po strele Špeldu od modrej, no v 10. min rovnako v početnej výhode Banskobystričania vyrovnali, keď tentoraz od modrej trafil Vlk. V 17. min Košičania ťažili opäť z presilovej hry, po Miklíkovej krížnej prihrávke sa presadil z pravého kruhu Kopecký. Domáci mohli kontrovať Dianom, no zoči-voči sa pred Lipovským nepresadil. V druhej tretine mali domáci navrch, nevyužili niekoľko šancí. Hostia hrozili z rýchlych brejkov. V 29. min Faith už dvíhal ruky nad hlavou, ktorý síce prekonal Petríka, ale domáci gólman v poslednej chvíli vytiahol puk z bránkovej čiary. Na opačnej strane neuspel medzi Lipovského betóny Majeský. V 34. min nevyužil krásne sólo Rudolf Huna a po tlaku domácich prišiel trest. Košiciam vyšiel brejk, prečíslenie dvoch na jedného, Rudolf Huna prihral Gronovi, ktorý uspel strelou po ľade - 2:4. V závere druhej tretiny Košičania pridali ďalší gól, Rudolf Huna prenikol po pravej strane a našiel medzeru pri ľavej žrdi Petríkovej bránky - 2:5. V tretej tretine hostia trojgólové vedenie kontrolovali, hoci domáci opäť spálili niekoľko dobrých šancí. Najskôr neuspeli Jánoš a Sabol, v 50. min v oslabení ani Ižvolt. Petrík musel zasahovať o tri minúty neskôr pri šanci Hunu, no ani Lipovský sa nenudil, keď čelil strelám od Sabola a Diana zblízka. Hostia zvýšili vedenie v 58. min po prečíslení Šimurdom a 35 sekúnd pred koncom upravil na konečných 7:2 z takisto z rýchlej kontry Grman.

MHC Martin - HKm Zvolen 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Góly: 7. J. Polák (Appel, M. Macho), 11. L. Říha (M. Macho), 31. M. Čech (Themár), 35. Appel (M. Macho, L. Říha), 53. Škumát (M. Čech) - 30. L. Čierny (F. Turek), 41. M. Chovan (Cebák), 42. Huba (Pavliš), 59. M. Chovan (Klouda, L. Čierny)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: Babka na 10 min za napadnutie zo zadu - Hvila 5+DKZ za napadnutie zo zadu, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc, Jablukov - Stano, Horínek, 3275 divákov

Po úvodnom oťukávaní krízou sa zmietajúci Martinčania udreli dva razy v nerovnovážnom stave. Najskôr v 7. min počas presilovky dorazil Polák puk po Appelovej strele za Lacov chrbát. V 11. min ušiel v oslabení Říha a svoje sólo premenil - 2:0. Potom pohrozili v presilovke aj Zvolenčania, ale strela L. Čierneho sa iba odrazila od žŕdky Posledné slovo mal v prvej tretine Beran, no Říhovu prihrávku nepretlačil ponad Lacove betóny. Aj druhá tretine priniesla obojstranne ofenzívny hokej. V prvej desaťminútovke hral Zvolen tri presilovky po sebe. Šance Vrbatu a Kloudu ešte Dzubina vyriešil, ale na strelu L. Čierneho po ľade nestačil - 2:1. O 45 sekúnd potom prekvapil Čech šikovnou bekhendovou strelou Laca a poslal Martin opäť do dvojgólového náskoku. Vzápätí sa ocitol v šanci Appel, ale zoči-voči Lacovi prestrelil bránku. V 35. min bolo po biliardovej akcii martinského prvého útoku už 4:1. Puk po osi Macho - Říha dopravil do prázdnej bránky Appel. Naďalej sa hral hokej hore, dole, akcie sa striedali v rýchlom slede za sebou. V 37. min netrafil Hvila odkrytú časť Dzubinovej bránky. Hneď z protiútoku sa položil Laco do Machovej strely.
Na začiatku tretej tretiny sa dostali Zvoelnčania v rozpätí 15 sekúnd opäť do hry. Na dobre umiestené strely Chovana a Hubu bol Dzubina prikrátky. Po kontaktnom góle začali hostia hrýzť, ale Dzubina odolával. V 53. min pretlačil Škumát puk do bránky. Rozhodca si ešte overil jeho platnosť u videorozhodcu a Martin opäť viedol o dva góly - 5:3. 96 sekúnd pred koncom hral Zvolen presilovku, tréner Holáň odvolal brankára a to zápas ešte zdramatizovalo. Ani následná hra bez brankára už vyrovnanie nepriniesla a tak sa Martinčania po piatich prehrách konečne radovali z víťazstva.

Slovan Bratislava - MsHK Garmin Žilina 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 33. Sersen (Kropáč, Lažo), 38. Devečka (Kukumberg, Döme), 51. Kukumberg, rozhodujúci sam. nájazd Kuľha - 17. R. Krajčí (Sivák, Kontšek), 39. Javín (Jabrocký, Pleva), 41. Škoda (Javín, Jabrocký)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - Müllner, Šefčík, 4304 divákov

Zápas začali aktívne domáci. V 2. min strieľal nebezpečne Döme, o tri minúty Kuľha vo vyloženej šanci netrafil Láníčkovu bránku. V 7. min čaroval Srdínko zadovkou, ale hosťujúci brankár bol na mieste. V 13. min sa zápas pre zranenie ramena skončil pre útočníka Žiliny Tvrdeka. Pri Kontšekovom vylúčení v 15. min slovanisti zvierali hostí, ale bez gólového efektu. Nevýrazní Stredoslováci však udreli v 17. min, keď ich prvú šancu po výbornej prihrávke Siváka do priestoru pred Hoviho bránkou zužitkoval R. Krajči - 0:1. Domácich tento stav vyburcoval k ešte väčšiemu tlaku, ktorý pokračoval aj po prestávke. Väčšina striel a kombinácií Slovana však končila na telách a hokejkách obetavo brániacich žilinských hráčov. Osmeľovali sa aj hostia, keď sa v 30. min z ničoho nič pred Hoviho bránkou ocitol osamotený Škoda a o dve minúty neskôr situáciu dvoch na jedného zakončoval Sivák, dezorientovaný Hovi však so šťastím strelu zlikvidoval. Vytúžený gól domácich prišiel v 33. min, keď na konci rýchlej
akcie prvej bratislavskej päťky presne k pravej Láničkovej žrdi zamieril obranca Sersen - 1:1. V 37. min sa dostal do brejku Lipiansky, ale zozadu faulovaný Javínom proti Láníčkovi neuspel, rovnako ako s dorážkou Sersen. O 58 sekúnd sa na trestnú lavicu Žiliny pobral aj Škoda. Domáci ponúknutú šancu využili, keď po takmer minútovom obliehaní žilinskej svätyne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste Devečka - 1:2. Nekoncentrovanosť euforizovaných domácich pri pokračujúcej presilovke o jedného hráča však využili žilinskí "vlci", keď v 39. min po Kuľhovej chybe na modrej čiare vybojoval puk Pleva a následovnú akciu Jabrockého zakončil gólovo Javín. Na konci druhej tretiny sa na trestnú lavicu ako prvý hráč Slovana posadil Hujsa a po 40 sekundách záverečnej časti využili presilovku aj hostia, keď Škoda prestrelil Hoviho betóny. V ďalšej presilovke mali "vlci" ďalšie šance na zvýšenie náskoku a tesne po nej vo vyloženej šanci prestrelil Važan. Na tribunách sa na adresu domácich začal ozývať piskot. Na to "belasí" opäť zapli na vyššie obrátky, ale strely Kropáča, Kuľhu a Dömeho skončili na výbornom gólmanovi hostí. Chybné žilinské striedanie v 47. min ponúklo domácim šancu na vyrovnanie, ale obrana Stredoslovákov fungovala na jednotku. A tak všetko musel zobrať do svojich rúk Kukumberg, ktorý v 51. min fantastickým sólom obišiel všetkých piatich žilinských hráčov a prekonal Láníčka. Obe mužstvá pokračovali v bojovnom a útočnom hokeji so snahou vybojovať tri body. Ďalšiu šancu ponúkol Slovanu v 57. min svojim vylúčením Kontšek, ale domáci nedokázali nič vymyslieť a stretnutie dospelo do predĺženia. Lipianskeho sekanie ponúklo hosťom obrovskú šancu na víťazstvo, ale už po 50 sekundách zamieril na trestnú lavicu aj žilinský S. Saliji za podrazenie. Pri hre troch na troch sa Sivákova strela obtrela o žrď Hoviho brány. A keďže ani Slovan svoju presilovku nevyužil, prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol Kuľha o zisku dvoch bodov pre úradujúceho majstra.