Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Sulíková úloha sa skončila, nákup antigénových testov budú mať opäť na starosti štátne hmotné rezervyAntigénové testy bude opätovne obstarávať Správa štátnych hmotných rezerv SR. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol ...Zdieľať
27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Antigénové testy bude opätovne obstarávať Správa štátnych hmotných rezerv SR. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Zopakoval, že jeho rezort už uznesenie kabinetu o nákupe 8 miliónov testov naplnil a jeho úloha v procese obstarávania testov tak skončila.


Minister zároveň potvrdil, že v skladoch štátnych rezerv sú okrem gumených rukavíc, ktoré sú nedostatkovým tovarom v celej Európe, všetky ostatné predpísané tovary.

Vláda pritom podľa jeho slov na dnešnom rokovaní nehovorila o možnosti distribúcie respirátorov rizikovým skupinám obyvateľov. Podľa neho k tejto téme musia zaujať stanovisko odborníci, napríklad pandemická komisia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíková úloha sa skončila, nákup antigénových testov budú mať opäť na starosti štátne hmotné rezervy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňoch
<< predchádzajúci článok
Sulík si nevie predstaviť zákaz chodenia do práce, upozorňuje na obrovské škody

Sulíková úloha sa skončila, nákup antigénových testov budú mať opäť na starosti štátne hmotné rezervy - diskusné fórum čitateľov