Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňochMesto Poprad daruje obyvateľom, ktorí v tomto roku dovŕšia vek 65 rokov respirátory FFP2. Radnica o tom informuje na svojej webstránke s tým, že celkovo ich rozdajú približne 20-tisíc ...Zdieľať
gettyimages 1203973069 676x451 27.1.2021 (Webnoviny.sk) -


Mesto Poprad daruje obyvateľom, ktorí v tomto roku dovŕšia vek 65 rokov respirátory FFP2. Radnica o tom informuje na svojej webstránke s tým, že celkovo ich rozdajú približne 20-tisíc kusov. Jeden občan dostane dva kusy týchto respirátorov.


„Distribuovať ich začneme od pondelka 1. februára. Mesto má k dispozícii zoznamy obyvateľov, čiže nie je potrebné sa hlásiť. Respirátory budú distribuované zadarmo zamestnancami mestského úradu do schránok,“ priblížila samospráva.

Mesto Poprad žiada seniorov, aby respirátory využívali účelne, teda najmä v interiéroch, kde sa zdržiava viac ľudí, v mestskej hromadnej doprave, obchodoch, lekárni, na pošte a podobne.

Aj v Spišskej Novej Vsi pristúpilo mesto k podobnému kroku. V najbližších dňoch roznesú dobrovoľníci Centra voľného času a klubu mladých tisíce respirátorov FFP2, ktoré radnica kúpila pre obyvateľov s vyšším rizikom na ochorenie COVID-19. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti. Sú určené obyvateľom nad 60 rokov veku s trvalým pobytom v meste.


„Respirátor poskytuje vyššiu ochranu ako rúško, preto ho odporúčame použiť na miestach, kde nie je možné vyhnúť sa kontaktu s inými ľuďmi, napríklad v čakárni u lekára, na pošte a podobne,“ dodáva samospráva.
Zdroj: Webnoviny.sk - Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia riešila bizarnú lúpež na benzínke, vymknutému zlodejovi poskytovala sexuálne služby mladá žena
<< predchádzajúci článok
Sulíková úloha sa skončila, nákup antigénových testov budú mať opäť na starosti štátne hmotné rezervy

Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňoch - diskusné fórum čitateľov