17. januára 2007

Súperom Hrbatého v Austrálii Chorvát Mario Ančič

Súperom slovenského tenistu Dominika Hrbatého v piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound ...

MELBOURNE 17. januára (WEBNOVINY) - Súperom slovenského tenistu Dominika Hrbatého v piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) bude deviaty nasadený Chorvát Mario Ančič, ktorý v stredu po dažďom vynútenej prestávke zvládol koncovku zápasu proti Španielovi Guillermovi Garciovi-Lopezovi a vyhral za 157 minút 3:6, 7:5, 6:2, 6:2. Dvadsaťdvaročný rodák zo Splitu si s 29-ročným Bratislavčanom v minulosti zmeral sily už sedemkrát a v bilancii týchto duelov má mierne navrch 4:3, pričom vyhral aj ostatný duel v septembri 2006 vo štvrťfinále v Pekingu 2:6, 7:6 (4), 6:4. Hrbatý s Ančičom prehral aj na bratislavskom challengerovom podujatí v roku 2002, ale pred domácim publikom zvládol reparát predvlani v rámci decembrového finále Davisovho pohára (7:6 /4/, 6:3, 6:7 /4/, 6:4).