24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

03. mája 2008

Švédi v dráme zdolali Bielorusov

V úvodnom sobotňajšom stretnutí D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade medzi Švédskom a Bieloruskom videli diváci v québeckom Pepsi Colliseum neočakávanú drámu. Favorizovaní "Tre ...

QUÉBEC 3. mája (WEBNOVINY) - V úvodnom sobotňajšom stretnutí D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade medzi Švédskom a Bieloruskom videli diváci v québeckom Pepsi Colliseum neočakávanú drámu. Favorizovaní "Tre Kronor" sa síce zásluhou gólov Johanssona a Bäckströma ujal vedenia 2:0, no Bielorusi otočili stav stretnutia na začiatku druhej tretiny na 3:2 vo svoj prospech. Strelecky sa presadili opory kádra kanadského trénera bieloruského tímu Curta Frasera Kosťučenok, Zaďoľonov a Ugarov. Severania gólom Hornqvista v 27. minúte vyrovnali, outsider súboja išiel potom ešte dvakrát do vedenia, no žlto-modrým sa vždy podarilo vyrovnať. Napokon o najtesnejšom víťazstve Švédska rozhodol Rickard Wallin gólom v 51. minúte. Konečný výsledok sobotňajšieho stretnutia D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: D-skupina (Québec): Švédsko - Bielorusko 6:5 (2:1, 2:3, 2:1) Góly: 4. Johansson (Ekman), 13. Bäckström (Fernholm, Nilsson), 27. Hornqvist (Jonsson, Bäckström), 38. Nilsson (R. Wallin, N. Wallin), 44. Hornqvist (Andersson, Warg), 51. R. Wallin (Ekman, Frogren) - 19. Kosťučenok (Zaďoľonov, Kaľužnyj), 23. Zaďoľonov (Koľcov, Leontijev), 24. Ugarov (Kulakov, Michaľov), 36. Žurik (Denisov, Kaľužnyj), 42. Meleško (Kosťučenok, Čupris) Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen, Ronn (obaja Fín.) - Fonselius (Švéd.), Semionov (Est.), 9204 divákov Zostavy: Švédsko: Tellqvist - Jonsson, Stralman, N. Wallin, Frogren, Fernholm, Johansson - Hornqvist, Bäckström, Warg - Nilson, Andersson, Ekman - Martensson, Fabricius, Weinhandl - R. Wallin, Nilsson Bielorusko: Koval - Makrickij, Denisov, Leontijev, Kosťučenok, Kolosov, Žurik - Antonenko, Zaďoľonov, Koľcov - Meleško, Čupris, Kaľužnyj - Michaľov, Kulakov, Ugarov - Dudik SITA