Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. augusta 2012

Švédski diplomati museli odísť z Bieloruska, vyhostili ichBielorusko vyhostilo všetkých švédskych diplomatov z Minska, oznámil v stredu minister zahraničia Švédska Carl Bildt. Režim bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka to nariadil len ...Zdieľať
alexander lukasenko ŠTOKHOLM 8. augusta (WEBNOVINY) - Bielorusko vyhostilo všetkých švédskych diplomatov z Minska, oznámil v stredu minister zahraničia Švédska Carl Bildt.


Režim bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka to nariadil len niekoľko dní po vyhostení švédskeho veľvyslanca z krajiny. Bildt napísal na svojom obľúbenom Twiteri, že "Lukašenkov strach z ľudských práv dosiahol nové výšky".

Ministerstvo zahraničia v Štokholme zatiaľ neposkytlo ďalšie informácie, potvrdilo len, že Bielorusko v piatok vyhostilo švédskeho veľvyslanca v Minsku Stefana Erikssona.

Úrady údajne podráždil stretnutím s bieloruskou opozíciou a poskytnutím kníh o ľudských právach univerzite v Minsku. Švédsko na to reagovalo zákazom vstupu bieloruského veľvyslanca do Štokholmu a vyhostením dvoch bieloruských diplomatov z krajiny.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Standard & Poor's reviduje ratingy španielskych bánk
<< predchádzajúci článok
Obamovi verí aj Michael Jordan, podporí ho v kampani