10. augusta 2011

Svetová jednotka v Toronte prehrala hneď prvý zápas

Dánska tenistka Caroline Wozniacka neobháji svoj titul z tradičnej augustovej kanadskej zastávky okruhu WTA. Jednotka svetového rebríčka prehrala v stredajšom zápase 2. kola dvojhry na turnaji WTA Rogers ...

caroline wozniacki TORONTO 6. augusta (WEBNOVINY) - Dánska tenistka Caroline Wozniacka neobháji svoj titul z tradičnej augustovej kanadskej zastávky okruhu WTA. Jednotka svetového rebríčka prehrala v stredajšom zápase 2. kola dvojhry na turnaji WTA Rogers Cup v Toronte (Premier 5, dotácia 2,05 milióna USD, tvrdý povrch vonku) s Taliankou Robertou Vinciovou za 113 minút 4:6, 5:7. V druhom sete pritom viedla 5:1. Dvadsaťjedenročná "severanka" mala v 1. kole voľno. Pre Wozniacku ide o tretí neúspech z ostatných štyroch stretnutí, každý zaznamenala na povrchu iného typu. V osemfinále na wimbledonskej tráve nestačila na Dominiku Cibulkovú a v júli na antuke vo švédskom Bastade odstúpila z duelu 2. kola proti domácej Sofii Arvidssonovej pre zranenie ramena.