Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. januára 2021

Svetoví lídri dúfajú v obnovenie spolupráce s USA, v Bidenovi vidia silného spojencaSvetoví lídri vo svojich radoch privítali nového amerického prezidenta Joea Bidena, pričom sa vyjadrili, že najakútnejšie problémy, vrátane pandémie ...Zdieľať
inauguration_then_and_now_photo_gallery_56376 dab42885d1ef416fa13790e546bd6a29 676x451 21.1.2021 (Webnoviny.sk) - Svetoví lídri vo svojich radoch privítali nového amerického prezidenta Joea Bidena, pričom sa vyjadrili, že najakútnejšie problémy, vrátane pandémie ochorenia COVID-19 a klimatické zmeny si vyžadujú multilaterálnu spoluprácu, čiže prístup, z ktorého sa jeho predchodca Donald Trump vysmieval.Silnejší pri ochrane planéty


S Bidenom „budeme silnejší pri riešení výziev našich čias. Silnejší pri budovaní našej budúcnosti. Silnejší pri ochrane našej planéty," napísal na Twitteri francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Vitajte späť v Parížskej dohode!" dodal.

Biden „rozumie dôležitosti spolupráce medzi národmi," uviedol bývalý kolumbijský prezident a nositeľ Nobelovej ceny mieru Juan Manuel Santos, ktorý z úradu odišiel v roku 2018. „Ak nebudeme spolupracovať, všetky krajiny, v boji proti klimatickým zmenám, tak všetci zahynieme," upozornil.

Čína sa teší na spoluprácu


Peking, ktorého vzťahy s USA sa prudko zhoršili pre rozšírenú frustráciu vo Washingtone zo stavu ľudských práv v Číne a pre obvinenia, že Čína kradne technológie, vyjadril opatrnú nádej v súvislosti so zmenou v Bielom dome.

"Čína sa teší na spoluprácu s novou administratívou pri podpore zdravého a stabilného vývoja čínsko-amerických vzťahov a pri spoločnom riešení globálnych problémov vo verejnom zdraví, v oblasti klimatických zmien a ekonomického rastu," napísal na Twitteri čínsky veľvyslanec v USA Cchuej Tchien-kchaj.


Zdroj: Webnoviny.sk - Svetoví lídri dúfajú v obnovenie spolupráce s USA, v Bidenovi vidia silného spojenca © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V novom roku zdravšie s parnými rúrami Miele
<< predchádzajúci článok
Biden začal s nápravou Trumpových chýb, podpísal prvé nariadenia a USA sa vrátia ku klimatickej dohode

Svetoví lídri dúfajú v obnovenie spolupráce s USA, v Bidenovi vidia silného spojenca - diskusné fórum čitateľov